Vánoční utkání proti Sovám z USK již tuto sobotu!

Již tuto sobotu 21.12 v 18:30 Kingspan Královští sokoli budou hostit v posledním domácím utkání tohoto roku tým USK Praha. Během celého utkání budete moci přispívat na nadační fond Sport Hradec Cup, který pomáhá nemocným dětem (více zde).

Při posledním společném střetu byli úspěšnější borci z USK, když na domácí palubovce vyhráli 82:74. Nejlepším střelcem USK byl Michal Mareš s 18 body a Raheem Appleby s 16 body. V dresu Královských sokolů se činil Pavol Lošonský s 25 body a 9 doskoky.

USK Praha je momentálně na 7. místě s bilancí 8 výher a 7 proher. Dlouhodobě nejlepšími střelci týmu je zahraniční duo Proleta (12,7) a Appleby (12,8). Sovy také disponují velmi dobrými českými hráči. Michal Mareš má 10 bodu na zápas a Ondřej Sehnal 10,6 bodu. USK Praha spoléhá především na přechod do rychlého protiútoku a velmi tvrdou obranu.

Kingspan Královští sokoli jsou momentálně na 9. místě s bilancí 3 výhry a 11 proher. Nejlepšími střelci jsou Pavol Lošonský (15,6), Peter Sedmák (15,4) a Dorde Tresač (14,9). V posledním utkání se Slunetou mohli být fanoušci svědky zlepšující se obrany Sokolů.

Komentář Lubomíra Peterky: "USK je rozhodně kvalitní tým s dobrou rotací. U nich jsme odehráli vyrovnané utkání, takže do domácího utkání půjdeme s jediným cílem - zvítězit. Už jsme ukázali, že na domácí palubovce jsme konkurence schopný tým. Věřím, že nám pomůžou fanoušci a spolu oslavíme rok 2019 vítězstvím!"

Absence: Dominik Heinzl (zranění kotníku)