V úterý vyzveme doma Opavu, druhý tým KNBL

Již toto úterý 19.11 v 19:00 se v předehrávce 13. kola Kingspan Královští sokoli utkají s aktuálně druhým nejlepším týmem Kooperativa NBL - Opavou.

Jak již bylo zmíněno, Opava je s bilancí 9 výher a 1 prohra na 2. místě v Národní basketbalové lize. Tým vede zkušený trenér Petr Czudek, který má svůj kádr složený jenom z českých hráčů. Lídrem týmu je bezpochyby reprezentační rozhrávač Jakub Šiřina, který zatím prožívá famózní sezónu. Průměrně skóruje 23 bodů na zápas a tím pádem je nejlepší střelec ligy. Dalšími oporami týmu jsou pivoti Bujnoch s Gniadkem a křídelník Jurečka.

Kingspan Královští sokoli jsou aktuálně na 9, místě s bilancí 2 výhry a 7 proher. Sokoli do utkání s Opavou budou vstupovat se znovunabitým sebevědomím, neboť v sobotním zápase s Ostravou se jim podařilo uloupit první vítězství na venkovní půdě. Nejlepším střelcem týmu je srbský křídelník Dorde Tresač, který průměrně skóruje 15,89 bodů na zápas. Jeho krajan, Peda Stamenkovič, sice vstřeluje "pouze" 11,33 bodů na zápas, ale přídává k tomu neuvěřitelných 10 asistencí na zápas (nejlepší v lize v asistencích).

Komentář Lubomíra Peterky: "Opava je velmi kvalitní tým, který zakládá hru na výborné a tvrdé obraně, ze které pak těží v rychlých protiútocích. Do utkání musíme vstoupit s hlavou nahoře a nebát se chodit do tvrdých soubojů. Poslední zápas s Opavou jsme hráli 3 čtvrtiny velmi vyrovnaně, takže věřim, že je s podporou fanoušků dokážeme potrápit a třeba i vybojovat vítězství."

Absence: Tomáš Mahler (nemoc)