V Ústí jsme byli kousek k dalšímu skalpu, ale opět nevyšla koncovka

Sluneta Ústí nad Labem : Kingspan Královští sokoli 81:78 (16:15 35:38 57:58)

Před utkáním v Ústí nad Labem Sokoli věděli, že se nebude jednat o jednouchý zápas, neboť na palubovce Slunety se vítězí velmi těžko. Hradečtí borci však do utkání nastoupili nebojácně a vedení se střídalo každou chvíli. V tomto utkání mohli být fanoušci svědky velmi dobrých obran, kdy bylo velmi málo jednoduchých střel na obou stranách. Za Sokoly se velmi dobře chytil Pavol Lošonský, který nakonec zaznamenal 19 bodů. Po prvním poločase si do kabin Sokoli nesli 3 bodový náskok. Do druhého poločasu nastoupili svěřenci trenéra Peterky se stejnou energií jako do prvního. Peda Stamenkovič hledal své spoluhráče a nabíjel je na volné střely. Po třetí čtvrtině Kingspan vedl o 1 bod a vše naznačovalo vyrovnanou koncovku. V poslední čtvrtině to byla tzv. přestřelka, kdy padala jedna trojka za druhou. Vše vyvrcholilo 30 vteřin před koncem za stavu 78:78. Náš křídelník Tresač se dopustil své 5. osobní chyby po sporném zapískání rozhodčího a domácí stříleli šestky. Ujali se 2 bodového vedení a to již Sokoli nebyli schopni zvrátit.

Body a sestava: Lošonský - 19 bodů + 8 doskoků, Sedmák a Pekárek oba po 15 bodech, Tresač - 10 bodů. Peterka - 9 bodů + 6 doskoků, Stamenkovič - 8 bodů + 8 doskoků + 9 asistencí, Ridgeway - 2 body + 8 doskoků, Kantůrek, Andres a Mahler bez bodu.