V Ústí bohužel nedopadla koncovka, odvážíme si prohru

SLUNETA Ústí nad Labem : Královští sokoli Hradec Králové   76:75 (18:23, 37:40, 55:59)

V neděli 27.9. jsme vyrazili do Ústí nad Labem na zápas pátého kola KNBL 2020/2021. Tentokrát jsme vyzvali tým SLUNETA Ústí nad Labem na jejich domácí palubovce ve sportcentru Sluneta.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Většina první čtvrtiny byla ve znamení přestřelky mezi oběma týmy. Koše padaly na obou stranách palubovky a ještě čtvrtou minutu před koncem byl stav vyrovnaný 10:10. Ke konci první čtvrtiny jsme však vytvořili nápor na tým soupeřů a vzniklo z toho pěti bodové vedení, které jsme si udrželi až do přestávkového klaksonu. Druhá čtvrtina byla velice podobná. Nejvíce se za náš tým bodově prosazoval Filip Halada, který se v tomto utkání blýskl neskutečným výkonem a neminul jedinou střelu! Svěřenci trenéra Pištěckého však neusínali na vavřínech a dál bojovali. Pomohl nám také menší bodový polštář, který jsme si vytvořili v předchozí čtvrtině a na konci čtvrtiny druhé jsme odcházeli do kabin s tří bodovým vedením.

Předposlední čtvrtina se příliš nelišila od těch předchozích a byla jako na houpačce, jednou jsme skórovali my a poté zase SLUNETA. Do závěrečné čtvrtiny jsme vstupovali se čtyřbodovým vedením. Začátek čtvrtiny byl opět velice vyrovnaný. Po dvou minutách však přišel zlom a domácí šli do vedení (64:63) a dokázali si ho po několik minut držet. Díky proměněným košům Stamenkovice, Barace, Lošonského a Sedmáka jsme vedení domácích dokázali stáhnout. Poslední minutu před koncem zápasu byl stav 75:75. Půl minuty před koncem proměnil rozehrávač soupeře Derek Hanes jednu šestku a zvýšil na 76:75. Na samotném konci čtvrtiny jsme měli šanci dovést utkání do vítězného konce. Náš pivot Peter Sedmák ale bohužel nedokázal proměnit ani jednu z jeho dvou trojek a žádný koš už tak nepadl. Utkání jsme tak bohužel prohráli o jediný bod.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Jsem zklamaný, protože z průběhu to vypadalo, že bychom si mohli odvézt výhru, bohužel jsme na konci udělali nějaká špatná rozhodnutí. Byly tam i chyby, ale podle mě rozhodlo jen štěstí."

Komentář křídelníka Filipa Halady: "Byl to krásný zápas, atraktivní pro diváky a dobrý pro basketbal jako takový. Hrálo se vyrovnané utkání, které nakonec se štěstím vyhráli domácí. My jsme hráli agresivní basketbal, do druhé půle jsme ale nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Přesto jsme dokázali náskok Ústí stáhnout, aby rozhodla koncovka, v níž podle mě vyhrál šťastnější tým."

Statistiky a sestava: Halada - 21 bodů (2b - 6/6, 3b - 3/3) + 4 doskoky, Lošonský - 19 bodů + 14 doskoků, Koloničný - 10 bodů + 3 doskoky, Stamenkovic - 9 bodů + 9 asistencí, Sedmák - 9 bodů + 4 doskoky, Barac - 5 bodů, Peterka - 2 body + 4 doskoky, Šoula, Kantůrek a Mráz bez bodu