V Třebši se chystá čertovský zápas proti Opavě!

16. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. BK Opava

neděle 5. 12. 2021 od 18h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


V dalším kole Kooperativa NBL přivítají Královští sokoli druhý tým tabulky – BK Opava. Hradecký tým má co napravovat. V prvním společném utkání sezóny prohrál na palubovce Opavy 112:59 (bez Stamenkoviče). Pro Opavu se bude jednat o první utkání po reprezentační pauze.

ZPESTŘENÍ UTKÁNÍ: Pokud budou fanoušci pořádně fandit, dočkají se mikulášské odměny! Hlavně ti malí, ale pokud i ti velcí budou slyšet, třeba se i oni dočkají čertovské dobroty ;)

BK Opava drží své tradiční druhé místo v tabulce (10 výher, 3 prohry). Ale už na ni začínají dotírat skvěle hrající týmy USK Praha a Brno. Opava má sice cenný skalp v podobě vítězství s Nymburkem, ale naposledy nečekaně prohrála s Olomouckem. S Královskými sokoli jistě nebudou chtít dopustit podobné zaváhání. Jako vždy svůj tým táhne Šiřina (17 bodů + 6 asistencí za utkání). Opava je velmi silná svou širokou rotací hráčů, dále velkým počtem trojkových ostrostřelců. Letos navíc posílili i pod košem, kde řádí vysoký švédský pivot Markusson (12,2 bodů + 12,5 doskoků na utkání).

Královští sokoli po reprezentační pauze prohráli na palubovce Kolína (86:68). Stále drží 8. místo v tabulce (6 výher, 8 proher), ale pro udržení naděje na skupinu A1 (prvních 8 týmů) potřebují zabrat. Musí využít co nejvíc z velké porce domácích zápasů, které je do konce základní části čekají. Z osmi zbývajících zápasů budou hrát 6x v domácí Třebši. Nyní je však čeká ten nejobtížnější – zaskočit favorizovanou Opavu.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Po posledním velmi nevydařeném utkání v Kolíně potřebujeme zvednout hlavy. Což proti silné Opavě bude těžké. Nicméně domácí hala by měla pomoct se špatnou střelbou, která nás v Kolíně potopila. Budu chtít po hráčích i větší akci a agresivitu na obou polovinách hřiště. U Opavy si tradičně musíme pohlídat Šiřinu, ale i Markussona pod košem. Nicméně s jejich širokou rotací hráčů se může bodově chytit kdokoliv. V utkání bude velmi důležitá dobrá obrana.“

Přijďte zafandit a předat svou energii Královským sokolům! Proti nadupané Opavě musí všichni táhnout za jeden provaz! Hráči i fanoušci. A čert s mikulášem a andělem ;)

Sokol letí!

Pro vstup na utkání je třeba dodržet hygienická protiepidemiologická nařízení.

Autor: Veronika Peterková