V těsné koncovce jsme nestačili na Olomoucko

BK Olomoucko vs. Královští sokoli

73:69

Statistiky zápasu.

Tisková konference po utkání.

Královští sokoli bez tří hráčů základní rotace (Stamenkovič, Lošonský, Šoula) bojovali, ale tentokrát to nestačilo. Po špatném začátku, kdy náš tým prohrával až o 13 bodů, se Královští sokoli na hanáky dotáhli. Rozhodovalo se v posledních minutách, bohužel v neprospěch našeho týmu.

Královští sokoli sice otevřeli skóre zápasu, ale vedení vydrželo pouhé dvě minuty. Olomoucký tým se rozhodl napravit svůj špatný vstup do utkání v Hradci, a tak do toho na své palubovce šlapal hned od začátku. Během první čtvrtiny tak Královští sokoli prohrávali až o 13 bodů. Stav po deseti minutách 26:14. Druhá perioda se nesla ve znamení návratu Sokolů do hry. Bod po bodu stahovali svou ztrátu,  na čemž se podíleli zejména Barac s Haladou. Stav po prvním poločase 39:33.

Olomoucko táhl svými body, asistencemi a doskoky Kouřil (v utkání zaznamenal triple double), což potvrdil svým vstupem do druhé půle a dvěma koši za sebou. Ovšem Královští sokoli chtěli dotáhnout svou stíhací jízdu. Po trojce Peterky a úspěšných trestných hodech Barače s Haladou se dostali na ztrátu pouhého jednoho bodu (43:42). Ale hanácký tým stále unikal. Srovnat skóre se podařilo až po šestkách Halady tři minuty před koncem třetí čtvrtiny (47:47). Po trojce Koloničného se Královští sokoli dostali do vedení o 4 body. Nicméně to nevydrželo dlouho. Hanáci opět dorovnali a díky Štěpánovi se dostali zpět do vedení. Stav po 30 minutách 53:51.

Hradecký Barac i olomoucký Pekárek vstupovali do poslední čtvrtiny zatíženi čtyřmi fauly. Ale to ani jednomu nezabránilo táhnout svůj tým do boje. Pekárek podpořený Kouřilem a Štěpánem navýšili náskok svého týmu až na osm bodů (67:59, 5 minut do konce). Ale Královští sokoli se nevzdali. Nastartováni třemi úspěšnými trestnými hody Barace opět začali stahovat. Halada trojkou, 1:49 do konce, srovnal na 69:69. Ihned reagoval Pekárek svými body z podkoše (71:69). Následně byly odpískány Baračovi kroky a Královští sokoli přišli o svůj útok. Nedařilo se ale ani soupeři. V posledních vteřinách tak přišly na řadu taktické fauly. Pekárek tak přidal další dva trestné hody. Ale Královským sokolům se již skórovat nepodařilo. Královští sokoli tak prohráli 73:69.

Body:

Královští sokoli: Barac 21 bodů + 6 doskoků, Halada 21 bodů, Peterka 7 bodů + 7 doskoků, Sedmák 6 bodů + 7 doskoků, Koloničný 6 bodů + 6 doskoků, Brožek 6 bodů, Kantůrek 2 body, Mráz + Chlumecký nenastoupili

BK Olomoucko: Pekárek 17 bodů + 8 doskoků, Štěpán 17 bodů + 7 doskoků, Kouřil 13 bodů + 12 doskoků + 12 asistencí