V sobotu vyzveme USK Praha!

Tuto sobotu 19.9. odehrajeme zápas třetího kola KNBL 2020/2021. Tentokrát zavítáme do Prahy, kde vyzveme v hale Folimanka od 17:30 tým USK Praha!

S týmem z Prahy jsme se již v této sezóně jednou utkali a to v přípravném období, kdy jsme nad nimi zvítězili 74:69 na naší palubovce. Co se týče, již rozehrané, základní části sezóny, USK Praha mají zatím bilanci 0 výher a 2 prohry a během dvou zápasů nastříleli celkem 152 bodů.  Bodově se za poslední zápasy nejvíce prosadil Michal Mareš, který má průměr 20 bodů na zápas a k tomu přidává 1.5 doskoku. Dalšími výraznými hráči z kádru trenéra Repeša jsou Ondřej Sehnal s 12 body, 6 doskoky a 9 asistencemi na zápas a Patrick Samoura, který zatím v průměru nasbíral 10.5 bodů a 4.5 doskoků za zápas.

Náš tým má za sebou porážku z minulého domácího zápasu proti BK ARMEX Děčín. Aktuálně máme tedy na kontě 1 výhru a 1 prohru. Největším bodovým tahounem našeho týmu je Pavol Lošonský, který je momentálně třetím nejlepším skórerem v lize s 23.5 body na zápas. K tomu "Loši" přidal každý zápas 10 doskoků. Za zmínku určitě také stojí zkušený pivot Peter Sedmák, který disponuje průměrem 13.5 bodů a 6.5 doskoků za utkání, či náš šikovný rozehrávač Pedja Stamenkovic, který každý zápas přidal na konto týmu 11.5 bodů a 8.5 asistencí. Pedja je třetím nejlépe asistujícím hráčem ligy. Na prvního Ondřeje Sehnala z USK Praha mu chybí v průměru pouze 0.5 asistence na utkání. Kapitán našeho týmu Ondřej Peterka prozatím přispěl týmu průměrem 6 bodů, 2.5 doskoků a 2 asistencí za zápas.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Utkání to určitě nebude jednoduché, USK Praha má ve svém týmu kvalitní hráče. Já však pevně věřím, že hoši se již oklepali z předešlé prohry doma, podají bojovný výkon a půjdou si pro další výhru."

Utkání s USK Praha začíná od 17:30, fandit můžete přijet přímo do haly Folimanka, nebo sledovat na tvcom.cz.