V sobotu vyzveme mistry z Nymburka

V sobotu 18.1. zamíří Královští sokoli do středních čech, kde vyzvou, v této sezóně dosud neporažené, mistry z Nymburka. Zápas 20. kola začne už v 17:00. Přijeďte podpořit naše kluky do Sportovního centra Nymburk, nebo sledujte utkání zde.

ERA Basketball Nymburk, jak už je zvykem, vévodí tabulce NBL na 1. místě. Basketbalisty z Nymburka dosud nikdo neporazil a mají tak bilanci 20 výher bez jediné prohry. Kromě několika velmi dobrých cizinců se klub spoléhá především na své výborné české reprezentanty. Největším tahounem týmu je Jaromír Bohačík, který zaznamenává v průměru 15.8 bodů, 3 doskoky a téměř 4 asistence za zápas. Nesmíme ale opomenout také výborného Vojtěcha Hrubana, který skóruje průměrně 12.4 bodů na zápas s téměř 70% úspěšností střelby z pole.

Kingspan Královští sokoli si stále drží 9. místo tabulky s bilancí 4 výhry a 15 proher. Nelepšími střelci našeho týmu jsou Pavol Lošonský a Peter Sedmák, kteří dohromady průměrně skórují 30 bodů za zápas. Dále se také velice dobře činí Dorde Tresač (15 bodů a 3 asistence na zápas), nebo David Pekárek (11.8 bodů a 5.6 doskoků na zápas).

Již zmíněný David Pekárek nám ale bude v nadcházejících utkáních chybět, neboť si v posledním utkání proti BK Armex Děčín poranil kotník. Do zápasu proti Nymburku tedy bohužel určitě nenastoupí.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Nadcházející zápas pro nás nebude vůbec jednoduchý. Nymburk je nejlepší, dosud neporažený, tým v lize s výborným herním systémem a nabitým kádrem velmi dobrých cizinců a skvělých českých reprezentantů. Navíc nám bude chybět jeden z našich klíčových hráčů, David Pekárek. Do utkání však vstoupíme s hlavou vztyčenou a pokusíme se Nymburk potrápit."