V sobotu ve svitavách netradičně ve 14h!

10. kolo nadstavby Kooperativa NBL – skupina A2

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. Královští sokoli
sobota 3. 4. 2021 ve 14.00

Sledujte živě na tvcom.cz

Statistiky utkání

Královské sokoly čeká utkání na palubovce týmu DEKSTONE Tuři Svitavy, netradičně již od 14h (přizpůsobení televiznímu utkání dalších týmů). Tuři prozatím odehráli dva zápasy po karanténě. Čeká je tak třetí utkání v tomto týdnu. Královští sokoli jsou zase čerstvě po těžkém utkání s Děčínem. V základní části Kooperativa NBL spolu odehráli sokoli a tuři dvě utkání, v nichž si pokaždé lépe vedli Královští sokoli – nejprve vyhráli venku 86:97, po té doma 87:79.

Tým DEKSTONE Tuři Svitavy vyhrál dva z pěti zápasů nadstavby. Zvlášť v posledním utkání s Olomouckem si tuři vedli skvěle, když vyhráli 71:94. V tabulce se nacházejí na 3. místě (2 výhry za Královskými sokoly, s mankem jednoho utkání). Svitavským statistikám vede Matěj Svoboda, který průměrně doručuje 14,3 bodů a 5,3 doskoků na utkání. Dále tury jistí zkušení Marko se Slezákem (ten v minulém utkání 31 bodů). Svitavští hráči dokáží být nebezpeční z tříbodového oblouku.

Královští sokoli v posledním zápase předvedli ostrý zápas s BK Armex Děčín, který udolali 81:73. Byla to první porážka válečníků v historii Královských sokolů, po mnoha prohraných koncovkách. Do sestavy sokolů se také po šesti týdnech vrátil top skórer Pavol Lošonský. Královští sokoli se drží na čele tabulky skupiny A2 (společně s Ústím nad Labem). Pokud si chtějí vedoucí pozici udržet a jít do předkola play off z co nejlepšího umístění, musí porazit i tury ze Svitav.

Komentář Lukáše Rovenského: "Svitavy jsou velmi zkušené družstvo pod taktovkou rozehrávače Marka, který dokáže navázat na sebe obranu a vyhodit na velmi dobré střelce, jako je Svoboda nebo Slezák. Pokud chceme vyhrát, tak musíme hrát, jako první poločas proti Děčínu, kdy jsme si půjčovali balon a hráli rychle dopředu."