V sobotu v Třebši vyzveme NH Ostrava s cílem urvat další výhru!

V sobotu 25.1. odehrajeme předposlední kolo základní části Kooperativa NBL. Na domácí palubovce vyzveme tým NH Ostrava. Zápas začíná v 18:00. Přijďte fandit do SH Třebeš!

NH Ostrava je momentálně na 9. místě tabulky s bilancí 5 výher a 15 proher. Největšími střelci týmu jsou americký "guard" Josh Newkirk, který průměrně skóruje 20 bodů a doskakuje 3 míče za zápas a "forward" Kammeon Holsey, který v průměru dosahuje na 17 bodů a téměř 9 doskoků za zápas. Lídrem týmu je však určitě Petr Bohačík, který průměrně zapisuje double-double s 11.8 body a 10.5 doskoky za zápas.

Kingspan Královští sokoli se po minulém kole NBL bohužel propadli o 2 místa v tabulce. Momentálně tak jsou na 11. místě s bilancí 4 výher a 16 proher. Hradecký celek nejvíce tahá nahoru Pavol Lošonský, který v průměru zaznamenává 15.7 bodů a 5.6 doskoků za zápas. Nejlepší trio našeho týmu doplňují Peter Sedmák (průměrně 15.3 bodů a 4.1 doskoků na zápas) a Dorde Tresac (průměrně 14.7 bodů, 2 doskoky a 3 asistence na zápas). Jak jsme vás již informovali, do utkání nenastoupí náš křídelník David Pekárek kvůli zraněnému kotníku.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Ostrava je tým, který má své kvality a ve svém kádru má velice šikovné hráče. V minulém kole dokázala zdolat Olomoucko. My však na své straně budeme mít výhodu domácího prostředí, kde jsme silným soupeřem. Do utkání jdeme určitě s cílem urvat vítězství! Věřím, že kluci podají skvělý výkon a budeme lepším týmem."