V sobotu se vydají Královští sokoli do Ostravy s cílem urvat další výhru!

Po delší pauze se opět vracíme na palubovku urvat další výhru ve skupině A2! Již tuto sobotu 29.2. se vydáme do Slezska, kde nás bude hostit klub NH Ostrava. Utkání začíná v 17:30. Přijeďte fandit do haly Tatran, nebo sledujte utkání zde.

Zatím má každý tým ve skupině A2 odehraná dvě utkání. NH Ostrava momentálně okupuje druhé místo tabulky s bilancí 6 výher a 18 proher. Nejlepšími skórery ostravského klubu v současné době je americké duo Jacob Calloway, který svému týmu prozatím přinesl průměrně 16.5 bodů za utkání (+7.5 doskoků) a Josh Newkirk, který však odehrál pouze jedno utkání, ve kterém si ale připsal 15 bodů. Petr Bohačík, který v základní části dosahoval na "double-double", prozatím má na kontě v průměru 6.5 bodů, 8.5 doskoků a 1 asistenci.

Kingspan Královští sokoli jsou momentálně na výsluní, se svou bilancí 7 výher a 17 proher se nachází na prvním místě tabulky! Nejvíce bodů na konto našeho týmu za minulé dva zápasy přineslo trio Pavol Lošonský, Peter Sedmák a Nemanja Barac. Pavol Lošonský zatím dokázal ve skupině posbírat celkem 40 bodů, tedy v průměru dosahuje na 20 bodů a k tomu přidává 10.5 doskoků a 2 asistence za utkání. Pivot Peter Sedmák pak přidává průměrně 16 bodů, 4 doskoky a 2 bloky na zápas. Je to skvělý výkon od obou hráčů, kteří si tak zajistili místo mezi nejlepší pětkou hráčů s největším bodovým průměrem! Vše to doplňuje Nemanja Barac svými 13.5 body, 2.5 doskoky a 3.5 asistencemi za utkání.

V nynější sezóně jsme se s ostravským klubem již dvakrát střetli a oba zápasy v základní části jsme vyhráli. Proto věříme, že naši kluci navážou na své přechozí výkony a přivezou domů další cennou výhru, která by pojistila naši pozici na vrchu tabulky.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Ostrava je tým, který má ve svém kádru kvalitní hráče. Minulé dva zápasy prohrál a určitě je hladový po vítězství, navíc bude mít výhodu domácího prostředí. Nicméně vkládám do našich kluků veškeré naděje, v minulých zápasech velice dobře zahrál Lošonský, Sedmák, Barac ale i ostatní. Věřím, že neponechají nic náhodě a v Ostravě se porvou o vítězství."