V sobotu se Sokoli utkají s Kolínem, posledním celkem tabulky

Tuto sobotu 10.1. odehrají Královští sokoli zápas 18. kola NBL, kdy vyzvou domácí BC GEOSAN Kolín. Utkání začíná v 17:45 a můžete ho sledovat zde, nebo přijet do Kolína a podpořit Sokoly v GEOSAN aréně.

S medvědy z Kolína jsme se tuto sezónu již jednou střetli, když jsme je na domácí palubovce porazili 108:97. Kolín momentálně okupuje poslední místo tabulky s bilancí 2 výhry a 15 proher. Nejlepšími střelci na jejich soupisce jsou Luka Igrutinovic a Adam Číž, kteří dohromady průměrně skórují 33.6 bodů na zápas a oba mají téměř 60% úspěšnost střelby z pole.

Kingspan Královští sokoli se stále nachází na 9. místě tabulky s bilancí 4 výhry a 13 proher. Trio, které tahá hradecký celek nahoru, je Pavol Lošonský (16 bodů na zápas), Dorde Tresač (15.5 bodů na zápas) a Peter Sedmák (15.3 bodů na zápas). V posledním utkání proti Svitavám mohli být fanoušci svědky velmi dobrého a bojovného výkonu ze strany Královských sokolů, doufejme, že si ponechají stejný "drive" i v nadcházejícím zápase.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Kolín zatím urval dvě vítězství a je to určitě tým, který má své kvality. My si však chceme spravit chuť po minulých nevydařených zápasech. Žádná zranění nás již netrápí, takže budeme v kompletní sestavě. Proto věřím, že naši kluci podají skvělí výkon a zápas vyhrajeme."