V sobotu přivítáme BK Olomoucko, třetí celek minulé sezóny

V sobotu 7.12. Kingspan Královští sokoli přivítají od 18 hodin ve sportovní hale Třebeš třetí tým minulé sezoóny - BK Olomoucko.

BK Olomoucko nezažívá tak dobrý vstup do sezóny, jako v té minulé. Momentálně mají borci z Prostějova bilnaci 6 výher a 6 proher. Nejlepšímí střelci jsou Lukáš Palyza a Javonte Douglas, kteří dohromady dávají průměrně 40 bodů na zápas. Z tábora Olomoucka přišla zpráva, že se právě zmiňovaný Javonte Douglas (MVP minulé sezóny), který byl v minulém měsíci zraněný, vrací do sestavy a nastoupí proti Královským sokolům. Olomoucko sází především na střelu za tři body a na přechod do rychlého protiútoku.

Kingspan Královští sokoli jsou momentálně na 9. příčcce KNBL s bilancí 3 výher a 9 proher. Poslední utkání hráli doma s Nymburkem, které jasně vyšlo pro hostující tým. Sokoli si však budou chtít napravit chuť a vedení týmu věří, že doma lze potrápit soupeře z Hané. Je to díky především širší rotaci díky akvizici amerického forwarda Harolda Ridgewaye, který se už plně začlenil do týmu. Uvidíme, zda Sokoli zlepší obranu, protože to je jediný aspekt hry, který jim chybí k tomu porážet lepší soupeře.

Komentář Lubomíra Peterky: "Olomoucko už má zpátky svého nejlepšího hráče, Douglase, který dává 20 bodů na zápas. Podmínkou k výhře bude určitě potřeba ho zastavit, protože když se tento hráč dostane do varu, je takřka nebranitelný. My do zápasu přistoupíme zodpovědně a připravěně s jasným cílem vyhrát. Máme širší rotaci a věřím, že na domácí palubovce dokážeme porazit každého."

Absence: Tomáš Mahler - nemoc