V sobotu nás čeká pátý zápas ve skupině A2, tentokrát se utkáme s Kolínem

V sobotu 7.3. nás čeká páté utkání ve skupině A2 Kooperativa NBL. Ve třetím venkovním zápase nás bude hostit tým GEOSAN Kolín. Utkání začíná v 17:45. Přijeďte podpořit naše kluky do Kolína, nebo sledujte utkání zde.

Po čtvrtém kole GEOSAN Kolín okupuje poslední místo tabulky A2 s bilancí 5 výher a 21 proher. Dlouhodobě je nejlepším střelcem kolínského celku Anthony Greco Durham II, který ve skupině prozatím dosahuje průměrně na 14.3 bodů za zápas. Dalšími tahouny jsou Luka Igrutinovic se svými 13.8 body za utkání a Jailen Darion Gill, který téměř dosahuje na double-double - za jedno utkání si na konto připisuje 13.3 bodů a 9.5 doskoků. Kapitán Adam Číž si zatím ve skupině A2 za jeden zápas připisuje 9.3 bodů, 4 doskoky a 6.8 asistencí.

Po minulém nezdaru v Brně se Kingspan Královští sokoli bohužel propadli na třetí místo tabulky. Naše aktuální bilance čítá 7 výher a 19 proher. Na první Ostravu nám tedy schází 1 výhra. Průměrně 49 bodů za utkání pro náš tým momentálně přináší trio Lošonský, Sedmák, Barac. Pavol Lošonský průměrně za jeden zápas zaznamenává 19.8 bodů a 9.5 doskoků, tedy i v našem týmu máme adepta na double-double za zápas. Dobře se také činí Peter Sedmák, který si za jedno utkání připisuje 14.8 bodů, 3.8 doskoků a 1.5 bloku. Trio uzavírá Nemanja Barac svými 14.5 body, 5.3 doskoky a 5.3 asistencemi za zápas. Všichni tři zmínění dosahují také velmi dobrých výsledků v úspěšnosti střelby - všichni mají úspěšnost střelby z pole přes 50 %, Pavol Lošonský téměř 60 %. Opomenout však nesmíme ani naše dva srbské "guardy" Pedu Stamenkovice a Dorde Tresace. Stamenkovic ve skupině A2 dosahuje průměrně na 10.5 bodů, 4.3 doskoky a 7.5 asistencí a Tresac pak prozatím za jedno utkání připisuje na konto týmu 11 bodů, doskočí 3 míče a rozdá 3 finální přihrávky.

Nad Tresacovou přítomností na zítřejším zápase však zatím visí otazník, o změně jeho statusu vás budeme informovat. Chybět nám nadále bude David Pekárek.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Kolín zítra bude mít výhodu domácího prostředí, což jim bude určitě hrát do karet. Oba týmy máme zatím ve skupině 1 výhru, čili jak oni, tak my budeme hladoví po výhře. Věřím, že po předchozích nezdarech se kluci oklepali a zítra dokáží eliminovat chyby na minimum a nastoupí do zápasu maximálně koncentrovaně."