V sobotu míříme na vicemistry z Děčína!

V sobotu 9.11. se Kingspan Královští sokoli vydají na sever Čech, kde vyzvou vicemistry a dlouhodobou stálici Národní basketbalové ligy BK Armex Děčín.

Děčín je momentálně na děleném 5. místě s bilancí 4 výhry a 3 prohry. Nejlepším střelcem je bezpochyby americké křídlo Lamb Autrey, který průměrně zaznamenává 16,6 bodů a 5,6 doskoků. Další výraznou postavou je pivot Tomáš Pomikálek s 12,3 body na zápas a 7,4 doskoky na zápas. Děčín je pověstný svojí tvrdou a precizní obranou, ze které pak hráči těži v přechodu do rychlých protiútoků.

Královští sokoli jsou prozatím na 11. místě s 1 výhrou a 6 prohrami. Nejlepším střelcem našho týmu je Pavol Lošonský, který skóruje průměrně 18,4 bodů na zápas. Výborně ho doplňuje Peter Sedmák s 15 body na zápas. Za zmínku také stojí forma Pedi Stamenkoviče, který dává 11,3 bodů a 9,7 asistencí na zápas! Královští sokoli ukázali v posledním utkání KNBL, že jsou schopni vyhrávat utkání na nejvyšší úrovni, takže v Děčíně diváci mohou očekávat bojovný výkon Sokolů.

Utkání můžete sledovat v sobotu 9.11 v 18 hodin na webu tvcom.cz.

Komentář Lubomíra Peterka (hlavní trenér): Děčín je stříbrný tým z minulé sezóny a to oprávněně. Nejen, že mají výborné české hráče, ale ti jsou doplnění dvěma ostřílenými cizinci Autreym a Carlsonem. Do utkání však musíme nastoupit se vztyčenou hlavou a ukázat, že jsme schopní hrát vyrovnaná utkání i s nejlepšími týmy v lize.