V sobotu doma vyzveme mistry z Nymburka

V sobotu 21.11. nás čeká již druhý domácí zápas v tomto týdnu. Na naší domácí palubovce v Třebši vyzveme obávaný Nymburk! Podpořit nás opět můžete alespoň prostřednictvím tvcom.cz, utkání začíná 17:30!

Přímý přenos sledujte zde.

Jak již bylo řečeno, v rámci dohrávání šestého kola letošní sezóny vyzveme na domácí palubovce obávaný celek ERA Basketball Nymburk. Svěřenci trenéra Orena Amiela si udržují výbornou bilanci se sedmi výhrami a jednou prohrou. Jediný zápas, který se Nymburku nevydařil byl v desátém kole proti USK Praha. Sovy z pražské Folimanky uštědřily obhájci titulu porážku s poměrně vysokým rozdílem šestnácti bodů. Co se týče pořadí v tabulce, Nymburk se nyní nachází na druhém místě. F akt je ale ten, že na první Opavu schází Nymburku pouze 9 vstřelených bodů, bilanci však mají oba týmy stejnou. Po osmi odehraných zápasech je nejlepším skórerem týmu Američan Jerrick Harding, který letos prožívá svůj debut v Kooperativa NBL. Tento dvaceti dvou letý rozehrávač, který přišel do naší soutěže z americké NCAA, přispívá na konto týmu průměrem 18.6 bodů, 3 doskoky a 2.9 asistencí. To vše zvládá během svých 20.6 minut na palubovce za jedno utkání. Druhým hráčem s nejvyšším počtem bodů na zápas je křídelník Omar Prewitt, který má také letos svůj ligový debut. Prewitt dosahuje na průměr 15.3 bodů, 4.6 doskoků a 2.5 asistencí. Do třetice nesmíme opomenout kapitána reprezentace Vojtěcha Hrubana, který v Nymburku působí už od sezóny 2012/2013. Hrubanův průměr čítá 14.4 bodů, 2.6 doskoků a 2.9 asistencí za jedno utkání.

Královští sokoli mají za sebou historicky první vítězství v derby proti Pardubicím, které jsme ve středu udolali, i když poměrně těsným výsledkem, 75:73. Svěřence trenéra Scalabroniho jsme však dokázali porazit především díky naší týmové hře a výbornému nasazení všech hráčů. Nejlepším bodovým průměrem z našeho týmu disponuje zkušený Pavol Lošonský (15.4 bodů), který také zároveň doskočí nejvíce míčů za jeden zápas (8). Druhým nejlépe doskakujícím hráčem našeho týmu je pivot Peter Sedmák (5 doskoků), který také mimo jiné přispívá na konto našeho týmu 13.6 body za utkání. Nejlépe asistujícím hráčem kádru je poté náš královský dirigent Pedja Stamenkovic s průměrem 9.4 asistencí na zápas. Bodově Pedja přispívá v průměru 11.3 body za osm odehraných utkání. Celá sestava bude na zítřejší očekávané utkání kompletní a všichni hráči jsou fit a plní síly. Naším primárním cílem bude určitě zopakovat týmový výkon, který jsme mohli vidět ve středečním derby.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): „Před repre pauzou nás čeká velice těžké utkání proti Nymburku. Pokud budeme hrát stejný kolektivní a rychlý basketbal jako ve středu, tak můžeme soupeře hodně potrápit.“