V sobotu doma proti Turům ze Svitav!

V sobotu 4.1. v 18:30 odehrají Kingspan Královští sokoli svojé první domácí utkání roku 2020 s DEKSTONE Tuři Svitavy.

První vzájemné utkání této sezóny vyšlo lépe pro svěřence trenéra Lukáš Pivody, když vyhráli 102:83. Za Svitavy byl nejlepším střelcem Roman Marko s 20 body, Pavel Slezák se 17 body a Obrien a Puršl s 16 body. Za Královské sokoly se nejlépe prosadil Dorde Tresač s 21 body a David Pekárek s 20 body.

Tuři Svitavy jsou momentálně na 3. místě s 11 výhrami a 5 prohrami. Nejlepším střelcem je již zmiňovaný Sean Obrien s průměrem 14,6 bodů na utkání. Následuje ho Eugene Crendall s 12,9 body a Šimon Puršl s 12 body. Svitavy mají výbornou úspěšnost střel za tři body a disponují silnou lavičkou.

Kingspan Královští sokoli jsou stále na 9. místě se 4 výhrami a 12 prohrami. Nejlepším střelcem týmu zůstává Pavol Lošonský s 16,1 body na zápas. Následují ho Dorde Tresač a Peter Sedmák každý s průměrem 15,1 bodů na utkání. Pokud chtějí domácí pomyslet na vítězství, musí zlepšít hru na obranné polovině a nějaké body hráčů z lavičky.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Svitavy jsou dlouhodobě velmi kvalitní tým, který vsází na mladý talent. K tomu, abychom vyhráli je důležité zastavit Romana Marka na perimetru a Šimona Puršla pod košem. Pokud se ještě navíc prosadí naši hráči z lavičky, je tu šance doma potrápit Svitavy. Věřím, že přijde spoustu fanoušků. kteří nás v Třebši podpoří!"