V sobotu čeká Sokoly další zápas s Kolínem, tentokrát na jejich palubovce

V sobotu 30. března se Sokoli vydají do Kolína, kde v 17:45 odehrají 9. kolo nadstavbové skupiny A2 Kooperativy NBL. Jedná se o třetí vzájemné utkání s Kolínem v této skupině. Bilance je zatím 1:1.

BC Geosan Kolín je na děleném prvním místě s USK Praha s bilancí 12 výher a 18 proher. Je už skoro jisté, že si Kolínští probojovali účast v předkole play-off. Poslední zápas odehráli s na půdě Ostravy a podařilo se jím odvézt důležité vítězství 83:88. I přes to, že do zápasu nenastoupil leader Walton Jr., středočeši předvedli bojovný výkon podpořený skvělou hrou forwarda Thompsona, který zaznamenal 28 bodů a 7 doskoků. Velmi dobře také zahrál rozehrávač Adam Číž, který dal 13 bodů a přidal k nim 13 asistencí.

Kingspan Královští sokoli se vzpamatovávají z hořké porážky s USK Praha 86:94. I přes to, že Sokoli v prvním poločase vedli o 10 bodů, druhou půlku nezvládli, jak na útočné, tak na obranné polovině. Šance hradeckých borců vyhnout se baráži už jsou minimální. Aby se vyhnuli této fázi soutěže, museli by zbylé čtyři zápasy vyhrát a NH Ostrava vše prohrát. I přes to, že šance jsou velmi malé, Sokoli budou bojovat, aby se pokusili vyhrát první venkovní zápas v této sezóně.

Utkání Kingspan Královských sokolů s BC Geosan Kolín začíná v sobotu 29. března od 17:45 na webových stránkách tvcom.cz. Podpořte Sokoly aspoň na dálku!

Komentář Lubomíra Peterky: „Jedná se o naše páté utkání s Kolínem v této sezóně. Navzájem už se dobře známe, takže můžeme očekávat velmi strategickou hru. Geosan si na domácí půdě bude chtít pojistit účast v předkole play-off, takže do toho půjdou naplno. I přes to, že naš šance na baráž skoro vypršely, budeme chtít podat bojovný výkon a pokusit se utkání vyhrát“

Absence hráčů: Tomáš Hampl (zranění ruky), Tomáš Mahler (nemoc)