V prvním utkání baráže vyzveme soupeře z Jindřichova Hradce

V sobotu 11.5. odehrají Kingspan Královští sokoli první utkání baráže o KNBL na palubovce GBA, když se utkají s týmem Basket Fio banka Jindřichův Hradec, který skončil na druhém místě ve finále 1. ligy. Bude se jednat o nejdůležitější zápas této sezóny, tak si ho nenechte ujít. Utkání začíná v 19 hodin a můžete jej sledovat na webových stránkách tvcom.cz.

Basket Fio banka Jindřichův Hradec je tým, který už od začátku této sezóny prohlašoval zájem se vrátit zpět do KNBL. Celý rok to vypadalo, že budou největšími favority, když v 1. lize ve skupině Západ neztratili ani jeden zápas a s bilancí 18 výher a 0 proher skupinu jasně vyhráli. V nadstavbové části prohráli jeden zápas s Olomoucí a s Prostějovem. I přes tyto dvě zaváhaní byli jasnými favority na vítěze 1. ligy. Jindřichohradečtí se ve finále 1. ligy střetli s mladým a perspektivním týmem GBA Europe, který v základní části skončil na 6. místě! První utkání na palubovce GBA se domácím podařilo Jindřichův Hradec porazit o 7 bodů. Ve druhém rozhodujícím utkání sice FIO basket vyhrál, ale pouze o 4 body a právem tak slavili borci z GBA.

Největší oporou týmu je americký rozehrávač Terrell Lee Lipkins, který průměrně dával 18,9 bodů na zápas. Stejná čísla zaznamenával i podkošový veterán Stanislav Zuzák. Jan Tomanec přídával 16,2 bodů a Lukáš Stegbauer 14,7 bodů na zápas. V baráži se mohli spolehnout na pomoc borců z KNBL – Jiří Šoula z Kolína a Radek Farský z Brna.

Kingspan Královští sokoli odehráli svůj poslední zápas téměř před měsícem, proto měli čas se na baráž o KNBL řádně připravit. Nechybělo ani týmové soustředění v Orlických horách, kde se hráči především stmelovali. Sokoli skončili na posledním místě KNBL s bilancí 8 výher a 26 proher. Zejména na domácí palubovce předváděli Sokoli velmi sympatické výkony, kdy potrápili týmy jako Děčín nebo Pardubice. I přes to, že cíl před sezónou byl se vyhnout baráži, sezóna se dá považovat za úspěšnou, protože hradečtí borci byli rovnocenným soupeřem téměř každému týmu.

Nejlepším střelcem týmu byl Pavol Lošonský s 17,27 body na zápas a zároveň byl 4. nejlepším střelcem KNBL! Pod košem mu pomáhal Peter Sedmák, který měl 15,38 bodů na zápas. Velmi cennou posilou se stal Pedja Stamenkovič, který svými skvělými asistencemi bavil královehradecké fanoušky.

Přijďte podpořit Kingspan Královské sokoly ve veledůležitém utkání s týmem Basket Fio banka Jindřichův Hradec, který se odehraje v hale Kuncova v pražských Stodůlkách v sobotu v 19 hodin! Utkání můžete také sledovat na tvcom.cz.