V prvním kole osmifinále Hyundai Českého poháru vítězíme vysokým rozdílem

Královští sokoli vs. BK Olomoucko

102:63

Statistiky zápasu

Pozápasová tisková konference

Úvodní zápas Hyundai Českého poháru zvládl tým Královských sokolů více než uspokojivě. Po vyrovnaném začátku zápasu rozhodla třetí čtvrtina, kterou sokoli ovládli 38:16, čímž byl odpor týmu BK Olomoucko zcela zlomen. Celkový výsledek 102:63 dává pohodlný náskok do odvetného druhého kola, které se odehraje přesně za týden na palubovce Olomoucka.

Do začátku utkání vstoupil lépe tým Olomoucka, který po čtyřech minutách vedl 4:10. Domácí Královští sokoli jakoby se nemohli dostat do tempa, do konce periody náskok stahovali. Do vedení se dostali v závěru první desetiminutovky (22:18). Ze zápasu bohužel musel odstoupit zraněný Nemanja Barac. Většinu druhé čtvrtiny se náskok sokolů držel na pár bodech. V poslední minutě prvního poločasu ale dvojice Sedmák s Lošonským osmi body v řadě navýšili náskok na 43:31.

Třetí čtvrtina začala podobným střeleckým představením, když Královští sokoli během dvou minut trefili 4 trojky (Lošonský, 2x Peterka, Halada). Náskok narostl již na více než 20 bodů (57:33). Odpor hostů tak již byl zlomen. Stav po třetí čtvrtině 81:47. Závěr zápasu se tak již dohrával v poklidném tempu za účasti mladíků na obou stranách hřiště. Konečný výsledek 102:63 tak dává Královským sokolům náskok 39 bodů do 2. kola osmifinále Hyundai Českého poháru. Do čtvrtfinále postupuje lepší z týmů po 2 kolech (součet skóre).

Komentář Lubomíra Peterky (trenér): „Tak nakonec vysoké vítězství, ale my jsme se první poločas proti oslabenému Olomoucku nemohli rozběhnout a až vlastně ke konci se vytvořil 12bodový náskok v první polovině. Ve druhém poločase už padly nějaké dobré trojky a pak ten náskok už jen narůstal.“

Královští sokoli: Lošonský 21 bodů + 9 doskoků, Peterka 17 bodů (z toho 5x za 3b) + 7 asistencí, Halada 17 bodů + 7 doskoků, Sedmák 15 bodů, Koloničný 13 bodů + 8 doskoků, Kantůrek 8 bodů, Chlumecký 6 bodů, Barac 3 body, Stamenkovič 2 body + 10 asistencí, Šoula 0 bodů

BK Olomoucko: Sychra 17 bodů, Klepač 10 bodů