V posledním zápase roku 2020 Královští sokoli zvítězili!

Královští sokoli vs. Ústí nad Labem
89:78
(18:11, 43:29, 72:52)

Tisková konference po zápase.

Statistiky zápasu.

Po desetidenní vánoční zápasové pauze vyzvali Královští sokoli na domácí palubovce tým SLUNETA Ústí nad Labem. Po předchozích nezdarech byl náš tým připravený porvat se o vítězství. A to také naplnil. Zápas ovládl stylem start – cíl.

Utkání sice odstartovala dvěma rychlýma trojkama Sluneta, ale i náš tým se rychle chytil a brzy se chopil vedení. Po čtyřech minutách zápasu tak za stavu 9:8 přebíráme taktovku utkání, kterou si až do konce nenecháme vzít. V prvním poločase rozdíl skóre dále narůstalo, zejména díky skvělé obraně Královských sokolů. V půli zápasu jsme tak vedli již o 14 bodů (43:29).

Ve třetí čtvrtině měl náš tým v posledních zápasech slabší chvilky. Proto dnes přišli hráči z šatny plně koncentrovaní. Po čtyřech minutách tak náskok narostl již na 20 bodů, zejména zásluhou Nemanji Barace, který předvedl skvělý výkon jak na doskoku, tak na útočné polovině hřiště. A když přišel čtyřminutový úsek hry, kdy hosté nepřidali ani bod, dosahujeme tak největšího náskoku v utkání (67-36, tři minuty do konce 3. čtvrtiny). Pak se ale rozhodl ústecký Lamb Autrey, že ztrátu svého týmu stáhne. Trefil tři trojky v řadě a snažil se tak vyburcovat svůj tým k akci. Třetí perioda tak končí za stavu 72:52, stále s bezpečným náskokem sokolů.

Poslední čtvrtinu sice zahajuje trojkou domácí kapitán Peterka, Lamb Autrey mu ale odpovídá hned dvěma úspěšnýma střelama z dlouhé vzdálenosti. Krize Královských sokolů přichází v této chvíli, když tři minuty nejsou schopni dát ani bod, zejména díky zdvojování a presování soupeře. Rozdíl ve skóre se tak postupně zmenšuje. Ale vítězství si už sokoli vzít nenechají. Utkání končí za stavu 89:78.

Královští sokoli se dnešním skvělým výkonem dostali zpět na 8. místo tabulky a stále tak mají velkou šanci poprat se o nejlepší osmičku týmů. Budou ale muset výhru ještě několikrát zopakovat.

Body:
Královští sokoli: Barac 22 bodů + 9 doskoků, Lošonský 13 bodů + 9 doskoků, Peterka 12 bodů (4x za 3b), Stamenkovic 11 bodů + 9 asistencí, Halada 9 bodů + 6 doskoků, Koloničný 9 bodů, Šoula 7 bodů, Sedmák 6 bodů, Kantůrek 0 bodů, Chlumecký nenastoupil

SLUNETA Ústí nad Labem: Autrey 25 bodů + 7 doskoků, Fait 15 bodů, Hanes 11 bodů

Děkujeme fanouškům za vzdálenou podporu!
A přejeme Vám úspěšný vstup do Nového roku, hlavně ve zdraví!
Sokol letí!