V posledním předvánočním zápase Královští sokoli prohráli s Basket Brno

Basket Brno vs. Královští sokoli
93:82

Královští sokoli v prvním letošním utkání s Basket Brno nedokázali zvítězit. Po vyrovnaném prvním poločase přišla nervózní třetí čtvrtina, kde domácí nabrali rozhodující náskok a po zásluze dovedli utkání do vítězného konce.

Statistiky zápasu.
Tisková konference po utkání.

Domácí tým nastoupil bez zraněného centra Puršla, Královští sokoli zase bez nemocného Lošonského. Zápas zahájil dunkem Sedmák. Okamžitě však kontroval střelou z dálky domácí Georgiev. Do šesté minuty probíhal zápas vyrovnaně (13:11), po té brněnský tým odskočil do mírného náskoku. Královské sokoly podržel pěti body v řadě Koloničný. Stav po první čtvrtině 24:18.

Do druhé periody vlétli Sokoli výborně. Po třech minutách překlopili vedení na svou stranu (29:30). Po té zápas opět probíhal ve vyrovnaném duchu až do konce poločasu (49:46).

Začátek třetí třetiny přinesl nervózní situaci po útočném faulu Barace, kdy byl však sám otřesen úderem do hlavy. Ovšem balón byl okamžitě vrácen do hry, z čehož jsme dostali rychlou trojku od Farského (54:46). Následovala technická chyba kapitána Peterky po komunikaci s rozhodčími. Po této situaci se náš tým semkl a následovalo šest bodů v řadě. Ovšem vždy, když se Královští sokoli přiblížili na rozdíl jediného koše, brněnský tým opět poodskočil. Po pěti minutách druhého poločasu byl stav 61:59. Pak ale následovalo několik neproměněných útoků Královských sokolů, čehož brněnský tým dokázal využít a utrhl se do náskoku (69:59). Následovala technická chyba do té doby skvěle hrajícího Koloničného, za výrok na rozhodčího. A další mírné navýšení rozdílu skóre na 74:60 po konci třetí čtvrtiny.

Na začátku závěrečné periody se Koloničný dopustil diskvalifikujícího faulu a byl tak ze zápasu vyloučen. Tým Královských sokolů se již nezmohl na větší odpor lépe hrajícímu brněnskému celku. Rozdíl skóre brzy narostl na více než 20 bodů. V závěrečných minutách Sokoli lehce ztrátu dotáhli na konečných 93:82.

Královští sokoli navršili příliš mnoho ztrát (18) a nedařila se obrana. Zlepšil se výkon hráčů z lavičky (celkem 32 bodů), kdy dobře zahráli Koloničný (což se pokazilo vyloučením ze zápasu) a Šoula. Naopak se nedařilo jindy dobře hrajícím hráčům základní pětky.

Královští sokoli: Barac 19 bodů + 5 doskoků, Stamenkovic 14 bodů + 9 asistencí, Šoula 13 bodů + 5 doskoků, Sedmák 10 bodů, Koloničný 9 bodů + 9 doskoků + 2 bloky (x vyloučen ze zápasu), Kantůrek 8 bodů, Peterka 4 body, Halada 3 body, Brožek 2 body, Mráz 0 bodů

Basket Brno: Farský 16 bodů, Georgiev 15 bodů, Krakovič 14 bodů

Celý tým Královských sokolů přeje všem fanouškům krásné Vanoční svátky, v klidu a ve zdraví!