V pondělí vyzveme BC GEOSAN Kolín!

V pondělí 16. 11., po dlouhé pauze, nás čeká další zápas KNBL 2020/2021! Tentokrát vyrazíme do Kolína, kde v rámci devátého kola vyzveme kolínské Medvědy. Jak všichni jistě víme, soutěž bude nadále probíhat za přísných hygienických podmínek a samozřejmě bohužel bez účasti diváků. Podpořte proto náš tým alespoň on-line formou a nalaďte přenos zápasu na tvcom.cz – utkání začíná v 17:45.

Přímý přenos zápasu můžete sledovat zde.


V devátém kole narazíme na celek BC GEOSAN Kolín. Medvědi momentálně okupují osmé místo tabulky po pouhých třech odehraných zápasech. Jejich bilance je jedna výhra a dvě prohry, přičemž má Kolín stejnou úspěšnost ve vyhraných zápasech jako náš hradecký tým – 33.3 %. Nejlepším skórerem kolínského celku je američan Devante Rashad-Keith Wallace, který má průměr 22 bodů na zápas a k tomu přidává 5 doskoků a 4 asistence. Dalšími šikovnými hráči, kteří stojí za zmínku jsou Filip Novotný a Jiří Jelínek. Novotný si průměrně za zápas připisuje 16.3 bodů a 5.3 doskoků. Pivot Jelínek je v těsném bodovém závěsu a na konto týmu průměrně za jeden zápas přidává 15 bodů a 7 doskoků. Čeká nás velmi vyostřený souboj.


Královští sokoli se nachází na devátém místě tabulky s bilancí dvě výhry a čtyři prohry. Největší podíl na bodovém zisku našeho týmu má trio Pavol Lošonský (průměr 16 bodů, 8.5 doskoků a 2.2 asistencí), Peter Sedmák (13.3 bodů, 4.8 doskoků) a Filip Halada (12.2 bodů, 2.7 doskoků). Nad hranici deseti bodů je poté ještě náš královský rozehrávač Pedja Stamenkovic, který má průměr 11.5 bodů, 4.8 doskoků a hlavně 8.7 asistencí. V počtu asistencí je Pedja druhý nejlepší v celé soutěži, lepší je už pouze Ondřej Sehnal z USK Praha s 10.4 asistencemi za zápas.

V pondělí nás čeká důležitý zápas a případná výhra by nás mohla pozitivně nakopnout do dalších utkání - což bychom rozhodně potřebovali, jelikož hned ve středu 18. 11. nás čeká domácí zápas proti Pardubicím.

Komentář Lukáše Rovenského (technický vedoucí týmu/asistent trenéra): „Po více než měsíční pauze se vracíme zpět na palubovky. Kolín udělal před začátkem sezóny velké změny ve svém kádru, když dokázal přivést zkušeného pivota Jirku Jelínka a střelce Filipa Novotného. Nesmíme zapomenout ani na dvě zahraniční posily, které už v naší lize působily – Lee Skinner a Devante Wallace. Hru Kolína diriguje zkušený rozehrávač Adam Číž. V pondělí náš čeká důležitý a obtížný zápas, jsem si však jistý, že po tak dlouhé pauze budou hráči hladoví po vítězství a s Kolínem se o něj poperou.“