V pátek v Prostějově proti BK Olomoucko

10. kolo KNBL začíná už v pátek od 18:00 utkáním v Prostějově, kde se místnímu celku BK Olomoucko postaví Královští sokoli. Je to pro nás sedmý zápas na soupeřově hřišti z deseti kol a od příštího kola už budeme hrát většinu zápasů až do konce základní části doma (ze zbývajících 12-ti budeme hrát doma osm).

V Prostějově jsme hráli baráž ročníku 2016/17 a zaslouženě jsme s tamním celkem remizovali. Na obou stranách zůstalo několik hráčů, kteří si vypjaté boje obou zápasů pamatují ale BK Olomoucko je dnes kvalitou kádru znatelně výš. My už také hrajeme s většinou profesionálních hráčů a tak úroveň zápasu může být ještě vyšší.

BK Olomoucko je v tabulce na sedmém místě s bilancí čtyř výher a pěti proher, když mimo jiné porazil doma Ostravu, USK a Opavu. Jediné překvapení připustil v zápase s Brnem, kdy prohrál ve druhém kole doma o čtyři body. Tým táhne český reprezentant Lukáš Palyza s průměrem 21,4 bodu podporovaný Američany T.J. Dunansem a Javonte Douglasem.

Predrag Benaček (trenér BK Olomoucka) v článku před zápasem pro web BK Olomoucko uvedl: „Potřebujeme hrát od první minuty hodně aktivně. Nutit soupeře k chybám, nepustit Hradec do utkání. Protivník nemůže mít pocit, že na naší palubovce může uspět.“

Lubomír Peterka (trenér Královských sokolů) se dnes na tréninku zamyslel: Každý zápas chceme vyhrát. Na tréninku se soustřeďujeme především na obranu a jednou to určitě vyjde. Olomoucko je favorit ale pokusíme se mu situaci znepříjemnit. Každý zápas začíná stavem 0:0.