V Pardubicích to nedopadlo podle našich představ, rozhodnuto bylo prakticky v poločase

BK JIP Pardubice : Kingspan Královští Sokoli 106:71 (30:27 60:43 81:59)

V neděli 29.12. se Sokoli vydali do Pardubic, kde je čekalo východočeské derby proti silnému soupeři. Pardubický celek je momentálně na 4. místě tabulky. Sokoli tedy neočekávali jednoduchý zápas, i když mnohé naděje jim mohl dodat fakt, že v daném zápase za Pardubice nenastoupil reprezentant Tomáš Vyoral.

Do utkání Sokoli vstoupili velice dobře. První čtvrtina nabídla k vidění pohledný basketbal, kdy koše padaly na obou stranách palubovky. Nejvíce se za náš tým činil Pavol Lošonský, který nakonec posbíral 22 bodů. S druhou čtvrtinou se ale celá situace otočila o 180°. Pardubický tým začal mnohem lépe bránit a nedal Hradeckému celku téměř žádný prostor skórovat. Na druhé straně se začala projevovat špatná obrana Sokolů a na rozjetou skórovací mašinu pod vedením Ozrena Pavlovice (27 bodů) nebyli svěřenci trenéra Peterky schopni odpovědět. O poločase byl stav 60:43 pro domácí. Dalo by se říci, že zápas byl prakticky rozhodnut už v poločase. Ze Sokolů se poté vytratila veškerá energie. Nechávali jít Pardubické basketbalisty do jednoduchých zakončení a nechávali je doskočit téměř každý míč. Pardubice tak nakonec porazily Královské sokoly o 35 bodů.

Body a sestava: Lošonský - 22 bodů + 8 doskoků, Sedmák - 12 bodů + 3 doskoky, Tresač a Pekárek oba po 9 bodech, Stamenkovic - 8 bodů + 4 asistence, Peterka - 5 bodů + 4 asistence, Kantůrek - 3 body, Jirák - 2 body, Ridgeway - 1 bod, Mahler bez bodu