V Pardubicích 2 výhry s přehledem pro U13

SŠB Pardubice – Královští Sokoli 32:60 a 33:71 Tuto neděli jsme zavítali na půdu našeho tradičního soupeře, týmu SŠB Pardubice (v minulé sezóně 5 mistráků s bilancí 4 výher a 1 prohry). Tentokrát byl největší problém dát tým vůbec dohromady, když z 16 hráčů bylo 5 nemocných a jeden na lyžařském výcviku. V situaci, kdy musíme hrát celou sezónu na 2 pětky nás tak zachránila výpomoc z U12, když nás posílilo trio Vojta Melša, Honza Hruška a Ondra Skákal. Nakonec jsme tedy odcestovali ve 13 borcích. Pardubický tým také sužovaly nemoci a tak nastoupil oslaben o 3 hráče základní rotace. Začátek prvního zápasu nás opět nezastihl v dobré pohodě (v této sezóně už je to evergreen :-( ). V útoku vázla souhra a v obraně jsme nebyli schopní zastavovat rychlé protiútoky Pardubic. Soupeř nás tak v první čtvrtce zaslouženě porazil v poměru 14:7. V druhé kvartě se začala karta naštěstí obracet, když hlavně v obraně jsme se podstatně zlepšili. Už do poločasu jsme zvládli vývoj skóre překlopit na naši stranu, přičemž jsme po druhé části vedli 24:20. V druhém poločase jsme pokračovali v nastoleném trendu z druhé kvarty, přičemž za druhý poločas jsme soupeři dovolili vstřelit pouze 12 bodů, což bylo pro konečný výsledek určující. Nakonec jsme zvítězili s přehledem o 28 bodů. V druhém matchi už jsme se pak vyvarovali vlažnému vstupu do zápasu a od začátku jsme diktovali tempo hry a navyšovali náš náskok, který se zastavil až na konečných 38 bodech (71:33).  Celkově nás zápasy nezastihly, zjevně i vinou řady absencí, v nejlepší formě, když hlavně v útoku jsme se místy hodně trápili. O to větší pochvallu kluci zaslouží za svoji bojovnost a nasazení, protože není umění vyhrát, když se daří, ale když se nedaří. Výhry jsme si získali opět hlavně pevnou a dobře fungující obranou. Z individuálních výkonů si pochvalu zaslouží Michal Ságner, Robin Petr a Adam Vecheta za jejich usilovnou obranu. Velké zlepšení předvedl Dan Krzák. Mezi střelci to bylo tentokrát hodně vyrovnané, což je skvělá zpráva. Velké poděkování patří klukům z U12, kteří do týmu v pohodě zapadli. Vojta Melša navíc vstřelil 2 trojky a dosáhl za oba zápasy na 20 bodů!  Sestava a body Sokolů v obou utkáních: Jacko 22, Melša 20, Janoušek 19, Kněžour 18, Deutsch 10, Nešpor 8, Petr 6, Krzák 6, Hruška 6, Ságner 6, Vecheta 4, Skákal 4 a Hudík 2.