V Ostravě jsme utrpěli vysokou porážku, absence pivotů byla znát

8. kolo nadstavbové skupiny A2 – 9. 3. 2019

NH Ostrava : Kingspan Královští sokoli 110:65 (32:22, 57:43, 78:54)

Kingspan Královští sokoli cestovali až na Slezsko, kde ve velmi důležitém zápase vyzvali domácí NH Ostravu. Sokoli nastoupili do zápasu opět bez podkošových hráčů Pavola Lošonského a Tomáše Hampla. Absence pivotů byla velmi znát – Ostravané nás přeskákali na doskocích 53:34!

Vstup do zápasu vůbec nebyl špatný. Martin Kolář trefil dvě trojky za sebou a vnesl do zápasu potřebnou jiskru. Ostravané však pod taktovkou rozehrávače Milana Stanojeviče neotáleli a do druhé čtvrtiny šli s 10-ti bodovým náskokem. V další fázi zápasu se rozstřílel Pedja Stamenkovič, když ve druhé čtvrtině zaznamenal 9 bodů. Hosté bohužel pokračovali ve skvělé formě a nedovolili Sokolům stáhnout na jednociferný rozdíl – první poločas domácí vyhráli 57:43.

Druhý poločas jsme začali značné lépe. Bryce Canda dal 6 bodů v řadě. Následovaly důležité koše Ondry Peterky a Petera Sedmáka, jež znamenaly stáhnutí náskoku pouze na 7 bodů! Poté však následovala ledová série a Sokoli nebyli schopni téměř 6 minut trefit koš. Domácím se podařilo udělat pohodlný náskok 24 bodů do poslední čtvrtiny.

Zápas byl prakticky rozhodnutý. V poslední čtvrtině jsme zaznamenali pouze 11 bodů a konečný výsledek 110:65 byl pro Sokoli velkým zklamáním. Ostravu táhnul pivot Bohačík, který zaznamenal 26 bodů a 12 doskoků. K němu se přidal Milan Stanojevič s 22 body a 11 asistencemi. Co se týče Královských sokolů, je potřeba zmínit zlepšující se výkony Martina Koláře, který zaznamenal 13 bodů.

Sestava a body Kingspan Královských sokolu: Ondřej Peterka 13 bodů + 6 doskoků (užitečnost – 16), Martin Kolář 13 bodů, Bryce Canda 13 bodů, Pedja Stamenkovič 11 bodů + 8 asistencí, Peter Sedmák 8 bodů, Charles Marquardt 7 bodů, Petr Andres, Tomáš Mahler a Tobiáš Mikula bez bodu, Jan Mráz a Dominik Štěpán do zápasu nenastoupili.