V Opavě přišla těžká krize

5. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL

BK Opava vs. Královští sokoli

100:36 (31:10, 53:22, 79:31)

Statistiky utkání  Záznam utkání

Tisková konference


Po skvělých výkonech Královských sokolů v posledních měsících přišel totální sešup s tvrdým nárazem na zem. V Opavě utrpěli debakl, který jen tak někdo nepamatuje. Hradecký tým se v náročném pokaranténním programu ocitl energeticky na dně. Za to Opava by mohla energii rozdávat.

Po první čtvrtině bylo po zápase. Na tabuli svítil stav 31:10. Co opavští hráči vypustili z ruky, to našlo cíl. S nástřelem trojek v poločase 81 % (na konci utkání 68 %). Pokud se Královští sokoli cítili unaveni fyzicky, střelecká forma soupeře je setla psychicky. A na boj už nezbývaly vůbec žádné síly. Královští sokoli prohráli vysoko 100:36.

Komentáře k utkání:

David Zach (asistent BK Opava): „S dnešním utkáním musíme být spokojeni. Soupeř nám situaci usnadnil, když bylo na něm vidět, že dnes hrál třetí těžký zápas v pěti dnech. Nám se dařilo od počátku střelecky a to se pak hraje lehce. Zaznamenali jsme poměrně mnoho ztrát, ale pramenilo to z toho, že hráči vymýšleli lepší a lepší pozice pro spoluhráče. Úspěšnost střelby za tři body však byla dnes excelentní.”

Radovan Kouřil (rozehrávač BK Opava): „My jsme si utkání užili. Podařilo se nám odstavit dirigenta hry Hradce Stamenkoviče a bylo po utkání. Na soupeři byla znatelná únava z minulých dní. Hraje v užší rotaci a došly mu síly.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Dnes nemám co hodnotit. Opava na nás vlétla od začátku a my jsme jen šlapali vodu. Hráči jsou extrémně unaveni a proti silné Opavě jsme opravdu neměli šanci.”

Ondřej Peterka (křídlo Královští sokoli): „Nehráli jsme dnes dobře. Opava v první čtvrtině dostala prostor na volné střely. Když jsme se v dalším průběhu snažili lépe bránit, rozjetý soupeř již trefoval i přes naše ruce téměř vše. Bez bojovnosti se hrát nedá. Na nic se nevymlouváme, příští zápasy musíme odehrát s větším nasazením pod oběma koši.”

Body:

Královští sokoli: Peterka 8 bodů, Sedmák 7 bodů, Goga 7 bodů, Vujović 6 bodů + 5 doskoků, Škranc 4 body, Šoula 3 body, Pavlović 1 bod, Stamenković 0 bodů, Kantůrek 0 bodů, Vlček 0 bodů, Pešaković a Mráz zranění

BK Opava: Švandrlík 17 bodů, Šiřina 12 bodů, Slavík 12 bodů...

Omlouváme se fanouškům. Budeme věřit, že hráči rychle doplní své fyzické i psychické síly a vzpomenou si na své výkony před tímto zápasem. Na ten nezbývá, než rychle zapomenout.

Další utkání se hraje již v sobotu 19. 2., kdy Královští sokoli opět vyzvou Basket Brno, ve své domovské hale v Třebši. Přijďte Královské sokoly podpořit! Opravdu vaši energii potřebují. Utkání začíná až v 19.30.

Sokol zase poletí!

Autor: Veronika Peterková