V neděli Sokoly čeká derby s Pardubicemi

V neděli 29.12. se Kingspan Královští sokoli utkají s BK JIP Pardubice ve východočeském derby. Utkání začíná v 17:30 a můžete ho sledovat zde, nebo přijet do Pardubic a podpořit Sokoly v SH Dašická.

BK JIP Pardubice jsou momentálně na 4. místě s bilancí 9 výher a 6 proher. Vedení týmu už před sezónou avizovalo, že chtějí tým zakládat na českých hráčích. To dodrželi a na soupisce mají pouze jednoho cizince Orzena Pavloviče, který průměrně skóruje 9,6 bodů na zápas. Nejlepším střelcem a tahounem týmu je reprezentant Tomáš Vyoral, který dává 16,7 bodů na zápas.

Kingspan královští sokoli se nacházejí na 9. místě tabulky KNBL s bilancí 4 výhry a 11 proher. Nejlepšími střelci týmu jsou Pavol Lošosnký (15,7), Dorde Tresač (15,5) a Peter Sedmák (15,3). V posledních utkáních mohli být fanoušci svědky zlepšené obrany Královských sokolů.

Komentář Lubomíra Peterky: "Pardubice jsou tento rok úplně jiným týmem než ten minulý. Mají jiného trenéra a nové jádro týmu. K tomu, abychom měli šanci na výhru, je potřeba, abychom zastavili reprezentanta Vyorala. Do utkání musíme jít s halvou nahoře a cílem zvítězit."