V neděli Královští sokoli vyzvou v důležitém utkání BC Geosan Kolín!

8. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. BC Geosan Kolín

neděle 6. 3. 2022 od 18h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek   Charita Bez faulů


Královští sokoli nastoupí v dalším utkání nadstavby skupiny A1 doma proti týmu BC Geosan Kolín. Oba týmy jsou sousedy v tabulce, jedná se tak o důležité utkání. Vzájemnou bilanci mají lepší Královští sokoli. Dvakrát se jim podařilo vyhrát (doma 87:81 a venku 80:86), jednou pak prohráli na palubovce Kolína (86:68). Tímto zápasem vstoupí Královští sokoli do ligové charity Bez faulů.

BC GEOSAN Kolín drží 6.-7. místo tabulky, společně s Královskými sokoly (13 výher, 15 proher). Na kontě má tento tým pouze jednu výhru z posledních pěti utkání, stejně jako Královští sokoli. Vzájemný zápas tedy bude nejen o postavení v tabulce, ale také o to, kdo z týmu se opět chytí potřebnou výhrou. Tahounem Kolína je hlavní playmaker Adam Číž (20,4 bodů + 7,3 asistence na zápas), pod košem pak velmi dobře hraje slovenský pivot Petráš (13,7 bodů + 10 doskoků).

Královští sokoli se nachází na 6.-7. místě v tabulce (13 výher, 15 proher). V posledním utkání v Pardubicích se jim zvítězit nepodařilo (93:79). Nastartovat se tak musí na domácí palubovce. Ze sestavy opět vypadl top skórer týmu Pešaković a jeho start v dalším utkání je zatím nejistý. V posledních zápasech velmi hořela Královským sokolům obrana, a to zejména tradiční achillova pata hradeckého týmu – doskok.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): „V dalším utkání nás čeká Kolín. Tým, se kterým často hrajeme vyrovnané zápasy a který jsme letos už dvakrát porazili. Pokud chceme pomýšlet na vyšší umístění v tabulce, potřebujeme zvítězit znovu. Jednoznačně ale musíme zlepšit naši obranu a také lépe pracovat na doskoku. Tam dominuje kolínský Petráš. Ten je společně s Čížem hlavním tahounem Kolína v letošní sezóně. Pokud zlepšíme obranu, věřím v naše další vítězství.“

O poločase utkání se diváci mohou těšit na tombolu, jejiž hlavní cenou bude poukaz na večeři do restaurace Černý kůň s libovolným hráčem Královských sokolů. Výtěžek z lístků do tomboly bude věnován skrz Diecézní katolickou charitu Hradec Králové potřebným uprchlíkům z Ukrajiny. Vyhlášen bude i Klenot hráč utkání obou týmů.

Přijďte podpořit Královské sokoly v důležitém utkání!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková