V neděli doma vyzveme BK Opava!

V neděli 11.10. nás čeká utkání osmého kola KNBL 2020/2021! Tentokrát budeme v Třebši hostit tým BK Opava. Bohužel se zároveň jedná o naše poslední utkání, které teď na nějakou dobu uvidíme, vzhledem ke zhoršující se pandemické situaci a stopnutí profesionálních sportovních soutěží minimálně na čtrnáct dní. Podpořte proto naše hráče alespoň prostřednictvím Tvcom.cz - utkání můžete sledovat ZDE od 17:00!

V osmém kole náš čeká velmi kvalitní soupeř, jakým je BK Opava. Tento slezský tým se v tabulce nachází na druhém místě s jediným prohraným zápasem v této sezóně (čtyři výhry). Největším tahounem týmu je jasně Jakub Šiřina, který dosahuje průměrně na 27.2 bodů za zápas a k tomu přidává 5.6 doskoků a 7.8 asistencí. To vše zvládá během 33 minut, které dostává průměrně za každý zápas. Dalšími střelci týmu jsou Luděk Jurečka a Filip Zbránek, kteří oba přidávají na konto týmu za jeden 13.6 bodů. Zbránek k tomu ještě přidává 5.2 doskoků. Luděk Jurečka má zase výbornou mušku z šestky - 94% (17/16).

Náš tým po minulé výhře ve Svitavách poskočil nahoru o jedno místo v tabulce. Aktuálně se tedy nacházíme na osmém místě tabulky s bilancí dvě výhry a 3 prohry. V minulém kole zazářil náš rozehrávač Pedja Stamenkovic, který se umístil na prvním místě v asistencích a užitečnosti! V bodové tabulce je pak čtvrtý. Z pohledu na celou sezónu se Pedja nachází na druhém místě v asistencích těsně za Ondřejem Sehnalem z USK Praha. Největší bodový průměr z našeho týmu má stále Pavol Lošonský, který dosahuje na 18 bodů za zápas a k tomu přidává 9.2 doskoků.

Čeká nás velmi obtížný zápas. Bohužel nám bude chybět šestý hráč na hřišti v podobě Vás, fanoušků. Myslíte, že i tak udoláme tým Opavy, který má velice dobře našlápnuto? Sledujte ZDE, zítra od 17:00!

Komentář Lukáše Rovenského (technický vedoucí týmu/asistent trenéra): "V 8. kole Kooperativa NBL se po dlouhé době představíme na domácí palubovce proti týmu z Opavy. Družstvo Opavy vede zkušený rozehrávač Jakub Šiřina, který hraje velmi dobře a i díky němu má Opava bilanci 4 výher a 1 porážky. NAše družstvo se bude snažit eliminovat hru Jakuba Šiřiny, ale nesmíme ani zapomenout na další kvalitní hráče, kteří to dokážou vzít na sebe, jako je Luděk Jurečka, Filip Zbránek a Martin Gniadek."