BC Geosan Kolín vs. Královští sokoli

86:68

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference

Královským sokolům se v Kolíně nevydařily vstupy do obou poločasů. Navíc se přidala velmi špatná úspěšnost střelby, zejména za 3b. Výsledkem je prohra o 18 bodů.

První poločas byl ve znamení střelecké neúspěšnosti obou týmů. Na první body zápasu se čekalo dlouhé tři minuty. Po první čtvrtině 15:10. I v druhé periodě oba týmy dobře bránily a nepouštěly protihráče do snadných střeleckých pozic. Bohužel náš tým ty střely co získal, nedokázal proměňovat. Za první půli měli Královští sokoli úspěšnost střelby pouze 25 %. Domácí tým však nebyl v této fázi zápasu příliš lepší. Ztráta sokolů po prvním poločase tak nebyla velká (30:23).

Zápas rozhodl vstup do druhé poloviny utkání. Domácí své mušky zacílili a začali trefovat střely za 3b. Po dvou minutách druhého poločasu odskočili do náskoku 15 bodů (41:26) a Královští sokoli nedokázali reagovat. Navíc byl hlavní play maker Stamenkovič obtěžkán již čtyřmi fauly, musel tak velmi brzy střídat. Po třetí čtvrtině 62:40. Královští sokoli se probudili až v poslední desetiminutovce. Ztáhli svou ztrátu na -13 bodů 3 minuty před koncem. Domácí top skórer Číž však žádné drama nedovolil. Bezpečně dokormidloval do vítězného konce svého týmu (86:68).

Náš tým dal pouze 4 střely za 3b (14% úspěšnost) oproti 13 úspěšným střelám za 3b medvědů. Utkání nedohrál vyfaulovaný Peda Stamenkovič. Nejlepším hráčem Královských sokolů byl Nikola Pešakovič (19 bodů + 4 doskoky).