dohrávka 4. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. Basket Brno

středa 6. 1. 2021 v 19.00

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Královské sokoly od posledního zápasu s Basket Brno dělí pouze dva a půl týdne. Toto utkání na brněnské palubovce skončilo výhrou domácích 93:82. Oběma celkům chyběli důležití centři – Brnu Puršl, Královským sokolům Lošonský. Oba hráči se již vrátili do sestav týmů. Královští sokoli ztratili zápas v Brně v kritické třetí čtvrtině, navršili také příliš ztrát (celkem 18). Pokud budou chtít na své palubovce zvítězit, bude třeba podat koncentrovaný výkon celých 40 min, omezit počet ztrát a vyrovnat se s agresivní obranou a vysokým tempem hry brněnského celku.

Tým Basket Brno odehrál poslední dva zápasy s ERA Basketbal Nymburk, přičemž v obou předvedl velmi dobrý výkon - oba prohrál rozdílem do deseti bodů. V druhém zápase s Nymburkem předvedl vynikající návrat do sestavy Puršl, který byl nejužitečnějším hráčem týmu (19 bodů + 9 doskoků). Skvělý výkon předvedl i hlavní rozehrávač a opora týmu Půlpán. Klub čerstvě oznámil také staronovou posilu – novým hráčem je Davell Roby, který byl v loňské sezóně nejproduktivnějším hráčem týmu. Do zápasu s Královskými sokoly už pravděpodobně zasáhne. Brněnský tým bude chtít opět nastartovat sérii vítězství.

Královští sokoli po úspěšném domácím zápase se SLUNETOU Ústí nad Labem prohrálo vysokým rozdílem s ERA Basketball Nymburk (120:63). Utkání bylo poznamenáno absencí hlavního rozehrávače Pedji Stamenkoviče (zranění). O jeho startu v dnešním zápase se rozhodne až před startem utkání. Po velmi špatném výkonu v Nymburce chtějí Královští sokoli napravit svou reputaci a na domácí palubovce s Basket Brno zvítězit. Koncentrovaný agresivní výkon v celém zápase však musí předvést všichni hráči týmu.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "V tomto zápase musíme být koncentrovaní celých 40 minut. Brno hraje rychlý a agresivní basketbal, který nám bohužel vůbec nesedí. Pokud chceme pomýšlet na vítězství, tak naše družstvo musí omezit počet ztrát a nenechat se rozhodit tvrdou hrou Brna."