V derby Královští sokoli prohráli

7. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL

BK Pardubice vs. Královští sokoli

93:79 (29:22, 54:42, 70:60)

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference


Hradecký tým nezopakoval výsledek z minulého vzájemného utkání. V derby s Pardubicemi byli Královští sokoli pozadu celý zápas, nakonec prohráli o 14 bodů. Do utkání nenastoupil zraněný Nikola Pešaković.

Začátek utkání probíhal vyrovnaně. Královští sokoli se drželi v těsném závěsu za domácím týmem. Až v závěru první čtvrtiny Pardubice odskočily do menšího náskoku (29:22). Ve druhé desetiminutovce se Královští sokoli pokoušeli svou ztrátu dohnat. Tři minuty před koncem poločasu 46:42. Poslední minuty před odchodem do šaten ale patřily domácím a svou šňůrou 8:0 dosáhli dvouciferného náskoku v poločase 54:42.

Ve druhé půli utkání Královští sokoli výrazně zlepšili svou obranu. I když nejprve Pardubice odskočily na + 15 (64:49), zvládl se hradecký tým opět přiblížit. Po třetí čtvrtině 70:60. Nástup do poslední desetiminutovky se ale nepodařil. Domácí Potoček trefil dvě trojky za sebou a Pardubice rázem vedly o 18 bodů (83:65). Opět začalo stahování ztráty z pohledu hostů. Ale zkušení domácí nedovolili žádné výrazné přiblížení. Královští sokoli tak tentokrát v derby prohráli 93:79.

Nejvíce hořeli Královští sokoli na doskoku (49-30). Malá byla i úspěšnost střel za tři body (50 % - 26 %). Lepší byl hradecký tým v malém počtu ztrát (14-7).

Děkujeme fanouškům za podporu v hale! Byli jste hodně slyšet!

Komentáře k utkání:

Dino Repeša (trenér BK Pardubice): „Rád bych poděkoval fanouškům, kteří vytvořili skvělou atmosféru, i proto bylo derby tak skvělé. Myslím si, že jsme zápas od začátku kontrolovali, ale v naší hře byly chyby. Za klíčovou bych označil naši převahu na doskoku, viděl jsem na mém týmu opravdu velký hlad. Důležité bylo i to, že hráči, kteří do utkání přišli z lavičky, hráli velmi aktivně. Hradecký tým má dobrou kvalitu, zvlášť v útoku, ale zápas jsme zvládli, za což jsme velmi rádi, protože pro nás byl velice důležitý.”

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK Pardubice): „Řekl bych, že můžeme být spokojeni. Vyhráli jsme, myslím, že jsme celé utkání kontrolovali, že jsme byli jasně lepší než Hradec. Skore mohlo být daleko výraznější. Rozhodující náskok jsme si vytvořili na konci prvního poločasu, pak už jsme ho víceméně hlídali až do konce a dokázali jsme ho ještě o něco navýšit. I proto, že jsme bránili o chloupek lépe než Hradec, i když ani z naší strany obrana nebyla ideální.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „My jsme si výhru nezasloužili, protože v prvním poločase jsme ještě stáli někde v Opatovicích... Pustili jsme domácí do jejich rychlé hry, oni nám dunkovali z protiútoků, získali pohodu. Dostali jsme 54 bodů. Druhý poločas už byl o něčem jiném, začali jsme hrát to, co jsme chtěli, a byla to plichta. Kdyby nám padlo pár střel, mohlo to být ještě zajímavější, ale domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli.”

Adam Goga (guard Královští sokoli): „Od nás to nebylo povedené utkání, hlavně na obranné půlce. V prvním poločase jsme absolutně nebránili, nechávali jsme domácím volné střely i nájezdy, tam se utkání zlomilo. Druhý poločas už byl mírně lepší, drželi jsme se, ale pořád to nebylo ono. Rozhodl špatný začátek a 54 inkasovaných bodů v prvním poločase.”

Body:

Královští sokoli: Pavlović 15 bodů + 5 doskoků, Sedmák 15 bodů, Škranc 13 bodů, Peterka 12 bodů, Goga 11 bodů, Stamenkovič 9 bodů + 14 asistencí + 8 doskoků, Vujović 3 body, Šoula 1 bod, Kantůrek 0 bodů, Vlček nenastoupil

BK Pardubice: Walton 17 bodů, Vyoral 15 bodů, Vranković 14 bodů,...

Další utkání odehrají Královští sokoli doma proti BC Geosan Kolín v neděli 6.3. v 18.00. Přijďte zafandit!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková