V Děčíne jsme drželi krok 3 čtvrtiny, pak došly síly

BK Armex Děčín : Kingspan Královští sokoli - 98:70

V sobotu 9.11. se Kingspan královští sokoli vydali v 8 hráčích na horkou půdu Děčína. Bylo jasné, že Sokoli nečeká lehký úkol, neboť severočeši patří dlouhodobě k nejlepším týmům ligy. Do utkání nenastoupili Petr Andres (zranění kolene), Lukáš Kantůrek (zraněné chodidlo) a Tomáš Mahler (nemoc).

I přes naší marodku jsme do utkání vstoupili nebojácně, což donutilo Tomáše Grepla, trenéra Děčína, si vzít brzo oddechový čas. Ze začátku se chytli především duo Lošonský - Tresač. První čtvrtina skončila 23:19 pro hosty. V druhé čtvrtině jsme se severočechy stále drželi krok a dokázali jsme překonávat tvrdou obranu. Po poločase jsme prohrávali o 9 bodů a vyhlídky byly stále pozitivní.

V druhé půli na náš tým však dopadla únava, která se projevovala, jak na útočné, tak na obranné polovině. V zápase se chytil střelecky Dorde Tresač, který trefil 3 trojky. Utkání nakonec skončilo rozdílem 28 bodů, což je trochu krutý výsledek, když jsme s Děčínem drželi krok 30 minut utkání.

Body a sestava: Tresač - 20 bodů (3 trojky) a 5 asistencí, Lošonský - 11 bodů a 6 doskoků, Pekárek - 11 bodů a 8 doskoků, Peterka a Sedmák - po 9 bodech, Heinzl - 6 bodů, Stamenkovič - 4 body a 7 asistencí, Jirák - bez bodu.