V 5. kole nadstavby vyjíždí Královští sokoli do Opavy

5. kolo nadstavba Kooperativa NBL 2021/2022

BK Opava vs. Královští sokoli

středa 16. 2. 2022 od 18h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání


Královští sokoli pokračují ve své sérii těžkých utkání v jednom týdnu. Po Nymburku a Brnu přichází výjezd do Opavy. K soupeři, kterého Královští sokoli ještě nikdy v historii neporazili. V letošní sezóně ve vzájemných soubojích dvakrát prohráli vysoko 77:101 a 112:59.

BK Opava drží druhé místo v tabulce (18 výher, 7 proher). Na přelomu roku sice zaváhala ve čtyřech utkáních za sebou. Nyní je však zpět na vítězné vlně. Opavský tým počítá již čtyři výhry v řadě. Naposledy zvítězil v sobotu na Folimance s USK Praha (80:87). Jako vždy svůj tým táhne kapitán Šiřina (16 bodů + 5,9 asistencí na utkání). Pod košem řádí vysoký švédský pivot Markusson (12,6 bodů + 12,6 doskoků na utkání). Opava je velmi silná svou širokou rotací hráčů, ale i velkým počtem trojkových ostrostřelců. Významným faktorem je i domácí hala a silný motor v podobě fanoušků.

Královští sokoli v posledních dvou měsících předvádí divy. Od 5. prosince, kdy prohráli právě s Opavou, nenašli jiného přemožitele, než Nymburk. Díky tomu se nachází již na 5. místě tabulky (13 výher, 11 proher), v těsném závěsu za Pardubicemi, které mají pouze o jednu výhru více. Královští sokoli si naposledy poradili s týmem Basket Brno, který skolili v pondělní dohrávce základní části 86:75. V utkání s Opavou ale může zasáhnout hradecký tým únava z náročné série zápasů. Citelně může být znát i další absence top skórera týmu Nikoly Pešakoviće. Tým se bude muset opět semknout a navázat na své skvělé výkony z posledních zápasů.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Poslední výhra s Brnem byla velmi cenná. Navíc jsme i přes absenci Nikoly Pešakoviče podali sebevědomý, týmový výkon, který bychom si chtěli přenést i do dalšího utkání s Opavou. Třetí těžký zápas v pěti dnech ale bude již hodně cítit. Pomoci nám může naše dobré psychické rozpoložení, které dokáže dodat dost energie navíc. Opava je zpět na vítězné vlně. Jen tak se zaskočit nenechá, obzvlášť na domácí palubovce. My se však o další překvapení pokusíme.“

Fanděte Královským sokolům u svých obrazovek na tvcom!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková