Už zítra nás čeká boj s děčínskými Válečníky

Královští sokoli Hradec Králové se utkají v sobotu 22. 10. 2022 od 17 hodin ve Sportovní hale Třebeš s týmem BK ARMEX Děčín.

Bude se hrát 6. kolo Kooperativa NBL 2022/2023.

Přijďte nás podpořit a zároveň si zasoutěžit s partnerem zápasu, ryze českou značkou KetoDiet, ta je špičkou na poli proteinových diet. S ketodietou hubnete rychle, účinně a bezpečně. V poločasové soutěži můžete vyhrát dárkové balíčky od této firmy.

Vzájemná utkání v sezoně 2021/2022

V základní části bral dvě vítězství hradecký tým. V předkole play-off zvítězil 2 x Děčín a 1x Hradec Králové.

9. 10. 2021 BK ARMEX Děčín 68:82 Královští sokoli (6. kolo základní části)

11. 12. 2021 Královští sokoli 87:79 BK ARMEX Děčín (17. kolo základní části)

9. 4. 2022 Královští sokoli 78:76 BK ARMEX Děčín (1. zápas předkola play-off)

11. 4. 2022 BK ARMEX Děčín 80:66 Královští sokoli (2. zápas předkola play-off)

13. 4. 2022 Královští sokoli 80:91 BK ARMEX Děčín (3. zápas předkola play-off)

Královští sokoli

Loni se utkali s Děčínem také v 6. kole základní části a v jeho hale po skvělém výkonu zvítězili o 14 bodů. V současné situaci by byl takový výsledek naprostou senzací. Sokoly bohužel musí zajímat spíše jiná statistika. Právě tento střet byl jediným, který dokázali po návratu do NBL v 6. kole vyhrát. Ve všech ostatních případech inkasovali přes 100 bodů, což souvisí hlavně s tím, že až na jeden případ vždy hráli s Nymburkem. Od Děčína inkasovali 100 bodů naposledy v průběhu nadstavbové části sezony 2020/21, od té doby se s ním střetli 7×.

Aktuální série Hradce proti Děčínu jsou 2 porážky. Bilance s tímto soupeřem v součtu předchozích dvou sezon je téměř vyrovnaná, 5-6. Od návratu do NBL je to 5-10.

Sokoli od postupu nikdy nezačali rekordem 1-4. V případě senzačního vítězství by se dostali na 2-4 a zopakovali by ročník 2020/21, v případě porážky by klesli na 1-5, kterou v oněch zmiňovaných 4 letech také nikdy neměli.

Sokolům poslední utkání proti týmu SLUNETA Ústí nad Labem naprosto nevyšlo, prohra 110:77 byla velmi trpká. Navíc se v tomto zápase hned v první minutě bohužel zranil klíčový hráč David Škranc. Hradečtí se budou snažit v sobotu před domácími fanoušky odehrát co nejlepší zápas.

Statistické zajímavosti

Ondřej Peterka

V obou soubojích s Děčínem v loňské základní části zaznamenal 6 doskoků. Přes tuto hranici se přitom za celý ročník dostal jen jednou. Naopak druhé utkání předkola play-off proti tomuto soupeři bylo jediným v celé sezoně, kdy nedoskočil ani jeden míč, na jeho obranu ale je potřeba uvést, že tehdy odehrál pouhých 9 minut.

Adam Goga

Není žádným přeborníkem na doskoky, za celou kariéru má průměr jen lehce přes 1 na zápas. Ale právě proti Děčínu si v lednu roku 2020 vytvořil osobní ligový rekord v počtu 6 doskočených míčů v utkání. Utkání v Ústí bylo teprve druhým v lize, kdy strávil na palubovce více než 30 minut. A je možné, že hned přijde další.

Maksim Šturanović

Dosud v sezoně platí, že nastřílí stejně, nebo více bodů než v předchozím zápase. Naposledy jich bylo 23. Kolik to bude proti Děčínu? Sezonním maximem v rámci celého týmu je 27 bodů.

Filip Kábrt

Proti Ústí se při svém 29. ligovém startu teprve podruhé dostal přes hranici 20 odehraných minut a vůbec poprvé dosáhl dvouciferného střeleckého výsledku.

BK ARMEX Děčín

Klub před sezónou významně posílil o amerického hráče AJ Waltona na postu rozehrávače. V minulosti hrál například za polské kluby jako je Arka Gdynia, AZS Koszalin, nebo můžeme také zmínit slovenský klub BK Iskra Svit. Další posilou je výborný podkošový hráč Igor Josipović (Bosna a Hercegovina), který působil například ve slovinském Mariboru, v USK Praha a ve slovenských Levicích. Ještě je nutné zmínit berounského odchovance Petra Macháče, který působil několik let v USK Praha. Válečníkům z Děčína se prozatím daří, v letošním ročníku Kooperativa NBL vyhráli 4 zápasy a jeden ztratili. Jejich poslední výhra je z této středy, kdy pokořili tým pražské Slavie 80:63.

Rozhovory před zápasem:

Tentokrát jsme si z hráčského kádru k rozhovoru vybrali Aleksandara Vlahoviće.

Hrajete v mladém ambiciózním týmu, který prošel před sezónou velkou obměnou. Myslíte si, že jste už všichni dobře sehraní? Co podle vás je zapotřebí týmově ještě zlepšit?

Ano, máme mladý a ambiciózní tým, ten je však stejně jako klub organizovaný na nejvyšší úrovni. Každým tréninkem a zápasem jsme lepší a lepší. Někdy to chce prostě více času, protože nic se nedá změnit během jedné noci. Musíme doslova každý den tvrdě trénovat a výsledky se jistě dostaví.

Tuto sobotu Vás na domácí palubovce čeká velmi těžký opeř, kterým je Děčín. Jak bude těžké utrhnout výhru?

Každé utkání je specifické samo o sobě. Někdy se zápas vydaří a někdy zase ne. Musíte stejně dobře hrát v útoku, tak i v obraně a pořádně se soustředit. Sobotní zápas bude určitě těžký, ale rozhodně do něj nenastoupíme s bílými vlajkami.

Teď trochu jiné téma. Už jste viděl historické památky v Hradci Králové, jak se Vám město líbí?

Ano, viděl jsem nejen historické centrum města, Hradec Králové se mi opravu líbí! Až bude trochu více času, tak bych chtěl navštívit i některá další města a památky v České republice.

Lubomír Peterka (trenér)

Pane trenére, jak prozatím hodnotí vystoupení svých svěřenců na palubovce v letošním ročníku Kooperativa NBL?

Co se týče prozatímního průběhu KNBL, musím sdělit, že jsem vlastně spokojený. Z těch zápasů, co jsme hráli máme jedno vítězství a měli jsme dva domácí těžké zápasy s Opavou a Brnem, venku pak s USK Praha. S pražským celkem to byl otevírací zápas ligy, který je vždy těžký. Potud bych byl spokojený, ale včerejší vysoká prohra v Ústí mě však velice mrzí. Nejen, že se nám hned v první minutě utkání zranil David Škranc, ale hráli jsme jak opaření a nebyli jsme schopní reagovat. První poločas jsme doslova prospali a dostali jsme za něj 62 bodů, což mi tedy hodně vadí. Toto si musíme s klukama vyříkat, protože tohle byl doslova propadák. Jinak měla prozatím výkonost stoupající tendenci, tedy až do včerejšího zápasu.

V sobotu narazíte v šestém kole na Děčín, mezi jeho lídry patří americký hráč Ty Nichols, velmi dobré výkony předvádí také rozehrávač Anthony Lamont Walton jr. Jak vy vidíte jejich kvality a co bude na Děčín platit?

Děčín má velmi dobrý vstup do sezóny, dokonce si vyšlápl na Nymburk. My samozřejmě víme o jeho přednostech. Uvidíme, v jaké budeme sestavě, ale ať budeme s Davidem Škrancem či bez něj, tak se pokusíme určitě přibrzdit jejich klíčové střelce Matěje Svobodu a Ty Nicolsna, kteří hrají velmi dobře. My musíme celkově zlepšit obranu, protože Děčín hraje ve velké pohodě. S Děčínem musíme bránit daleko týmověji a soustředit se na veškeré detaily, abychom měli vůbec naději na úspěch.

Přijďte nás povzbudit, těšíme se na vás, vaše podpora je pro nás důležitá!

Autor: Martin Fletcher