Úvodní přípravné utkání vyhráváme 85:93!

Ve čtvrtek 13. srpna jsme odehráli první přípravný zápas. Naším soupeřem byl tentokrát prvoligový celek U23 Pardubice. I přes chybějící srbské duo Barac-Stamenkovic jsme však dokázali Pardubický celek porazit v poměru 85:93 a odvezli jsme si tak domů první vítězství.

První půlka utkání byla vcelku vyrovnaná, Pardubice nás lehce potrápili zejména svou velmi rychlou hrou dravého mládí. Pomyslné misky vah jsme však dokázali výrazně překlopit na naši stranu po poločase (46:51), kdy jsme si vypěstovali náskok o 18 bodů. Vinou slabší obrany z naší strany však dokázal ještě soupeř stáhnout rozdíl na 4 body. Závěrečné koncovky se ale lépe zhostili svěřenci našeho kouče Lubomíra Peterky a dovedli utkání do vítězného konce.

Bohužel, již od začátku, náš tým trápí marodka. Jak již bylo zmíněno v úvodu, do utkání nenastoupilo naše zkušené srbské duo Nemanja Barac (zranění) a Pedja Stamenkovic (nemoc). To však dalo šanci i našim mladším hračům zasáhnout do utkání a nasbírat cenné zkušenosti do dalších bojů. Včerejší utkání ukázalo, že je vždy, co zlepšovat. Především se pak jedná o obranu, na které musí náš tým ještě výrazně zapracovat.

Dnes nás čeká druhý přípravný zápas, tentokrát v polském Walbrzychu!