ÚTERNÍ UTKÁNÍ ODLOŽENO NA STŘEDU - potíže soupeře na cestě do HK

dohrávka 2. kolo nadstavby Kooperativa NBL, skupina A2

Královští sokoli vs. BK ARMEX Děčín
středa 31. 3. 2021 v 19.00

Sledujte utkání na tvcom.cz

UTKÁNÍ PŘELOŽENO NA 31.3. OD 19.00. PRO PROBLÉMY SOUPEŘE NA CESTĚ DO HRADCE KRÁLOVÉ - VELKÁ KOLONA NA D11 (nehoda kamionů).  

Královští sokoli vyhráli čtyři z pěti zápasů nadstavby. A chtějí jít za co nejlepším umístěním před předkolem play off. Nicméně to chce i Děčín, který úspěšně zvládl první utkání po karanténě s Olomouckem. V základní části odehrály oba týmy vyrovnaná utkání, ale pokaždé zvítězil Děčín (99:94 a 79:83). Po základní části měly oba týmy na kontě shodný počet výher. I dohrávka odloženého 2. kola nadstavby by tedy měla být papírově vyrovnaná.

Děčínský tým postihla během nadstavby karanténa. Bylo tedy otázkou, v jaké kondici budou hráči po jejím ukončení. Nicméně s BK Olomoucko odehráli válečníci jasný zápas s vítězným koncem 85:66). Hlavní trenér týmu, Tomáš Grepl, zůstává zatím v karanténě, dočasně ho tak zastupují bývalí hráči Landa s Houškou. Na trenérském postu budou i v Hradci Králové. Válečníkům bude chybět jeden z tahounů týmu, Šimon Ježek (dlouhodobé zranění). Na jeho místo přišel Nate Bradley, jeho nastoupení je však s otazníkem (zda se stihne vyřídit přestup). Tým tak momentálně táhne Šiška s Pomikálkem, velmi dobře hraje také David Žikla.

Královští sokoli zvládli poslední utkání s Ústím nad Labem, když v infarktovém závěru zvítězili o jediný bod (85:84). Nyní je čeká neméně jednoduché utkání s týmem z Děčína. V letošní sezóně Královští sokoli válečníky ještě neporazili. Je tedy na čase. Každá výhra je v boji o play off potřebná. Rotace Sokolů se opět rozšíří, na palubovku se vrátí Pavol Lošonský (naposledy odehrál zápas před 6 týdny). Velmi dobré výkony v nadstavbě předvádí Nemanja Barac – jak na útočné, tak na obranné polovině hřiště.

Komentář Lukáše Rovenského: "Děčín je jediný tým ze skupiny A2, který jsme v této sezoně nedokázali porazit. My musíme být v zápase koncentrovaný po celých 40 minut a nenechat se rozhodit tvrdou hrou Děčína. Pokud chceme pomýšlet na první místo ve skupině A2, musíme tento zápas vyhrát."