Ústí nad Labem rozstřílelo Královské sokoly

dohrávka 2. kolo nadstavba Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. SLUNETA Ústí nad Labem

91:113 (20:26, 44:55, 72:83)

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference   Fotogalerie


Po vyrovnané první čtvrtině si vzal ústecký tým taktovku zápasu do svých rukou a vybudoval si dvouciferný náskok. Královští sokoli však v poslední čtvrtině zabojovali a stáhli svou ztrátu na - 3 body. Ale Pandy měly svůj den. V závěrečné pětiminutovce hosté Královské sokoly utrojkovali. A ti již nenašli síly na odpověď.

Do zápasu vstoupil lépe hradecký tým. Většinu první čtvrtiny se držel ve vedení. Dvě minuty před jejím koncem však pandy svými deseti body v řadě vyrovnaly a překlopily vedení na svou stranu. Po první čtvrtině 20:26. Ve druhé periodě se rozohnil ústecký Autrey. Dlouho se Královští sokoli drželi na dostřel s minimální ztrátou. Pak ale sám Autrey nakopl svůj tým jedenáctibodovou šňůrou a Sluneta udskočila do dvojciferného náskoku. Po poločase 44:55.

Když se ve třetí čtvrtině přidal ke svému americkému spoluhráči i Spencer Svejcar, dosáhl tým z Ústí náskoku až 16 bodů (50:66). Královští sokoli však nevěšeli hlavy a pokusili se bod po bodu stáhnout své manko. Velkou zásluhu na tom měl svou desetibodovou sekvencí Peter Sedmák. Sluneta však vzdorovala trojkami. A na téměř každý vydřený bod Královských sokolů našla odpověď v podobě úspěšné střely zpoza trojkového oblouku. Po třech čtvrtinách 72:83.

Poslední desetiminutovku začal trojkou hradecký Šoula. Ztráta Královských sokolů se ztenčila na jednu cifru (75:83) a hradeckému týmu svitla naděje. Po další trojce Šouly se přiblížili až na -3 body, 7 minut před koncem utkání (80:83). Jenže pak nastoupil ústecký Pecka. Osmi body v řadě opět nakopl svůj tým. Autrey se Svejcarem ho podpořili. V posledních minutách dohromady nasypali do hradeckého koše 6 trojek a totálně Královské sokoly odzbrojili. Ti už nenašli síly na odpověď a prohráli vysoko 91:113.

Převaha ústeckého týmu byla v úspěšnosti střel za 3 body (11/26 - 16/32). Královští sokoli hořeli v obraně, což bylo nejvíce vidět na doskoku (26 - 39). Pozitivní je návrat celkové bodové produkce Královských sokolů. Ale bez obrany ani dobrý útok nefunguje. Klenot hráči utkání byli vyhlášeni ústecký Ladislav Pecka (29 bodů + 10 doskoků + 4 asistence) a hradecký Peter Sedmák (23 bodů + 3 doskoky).

Komentáře k utkání:

Matěj Wiesner (guard SLUNETA Ústí): „Ze začátku to nebyl moc ofenzivní zápas. Naštěstí jsme se dokázali chytit dřív, především díky tomu, že jsme dali velký počet trojek. Mnoho hráčů se zapojilo a díky tomu jsme se na konci oddálili na dostatečný rozdíl a díky tomu jsme vyhráli.“

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „Dnešní utkání se muselo líbit zejména divákům, protože padlo okolo 200 bodů. My jsme měli skvělý den v útoku, což potvrzuje naši stoupající formu. Ale sám jsem nečekal, že jsme schopni takovýmto způsobem „explodovat“. Co nám nevycházelo v minulých utkáních v útočné fázi, tak dnes nám vyšlo vše, na co jsme sáhli, hlavně v poslední čtvrtině. Jsme za tohle vítězství velmi rádi.”

Jiří Šoula (guard Královští sokoli): „Tento zápas se mi těžko hodnotí. Kdo se podívá na skore, tak to je, jako když hrály týmy v NBA. Vcelku bez obrany, první poločas tomu trochu nasvědčoval, ale ten druhý byl ještě horší. Bylo to střelecky hodně vyrovnané. Ale co mě mrzí nejvíc, je, že jsme hosty nějakým způsobem dotáhli a pak místo toho, abychom zabojovali, tak to vzdáme a úplně vypustíme. To je škoda, protože Ústí je zrovna tým, se kterým jsme chtěli vyhrát. A potřebovali jsme i vyhrát, abychom byli v tabulce trochu lépe postavení. Nedá se nic dělat, jsou další dny. Teď si odpočineme a snad výkony budou lepší a obrannější.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Dnes hosté měli zápas jasně pod kontrolou. My jsme si zavařili už v prvním poločase, kdy nám dali 55 bodů. Naše obrana neexistovala. Neměli jsme obranné doskoky a tam vidím hlavní klíč k vítězství Ústí, protože se uklidnilo. I když jsme to sedm minut před koncem dotáhli na tři body. Ta prohra je nakonec krutá, ale pro hosty výhra naprosto zasloužená. Dnes tedy byla obrana tragická, takže doufám, že se dáme dohromady na další zápasy. Teď si odpočineme a musíme jet dál.”

Body:

Královští sokoli: Sedmák 23 bodů, Pešaković 13 bodů, Škranc 12 bodů + 6 doskoků, Pavlović 12 bodů, Šoula 12 bodů, Peterka 11 bodů, Vujović 6 bodů + 6 doskoků, Stamenkovič 2 body + 13 asistencí, Kantůrek 0 bodů, Vlček nenastoupil, Mráz a Goga zranění

SLUNETA Ústí nad Labem: Autrey 30 bodů, Pecka 29 bodů, Svejcar 22 bodů 

Nyní následuje reprezentační pauza. Další utkání Královští sokoli odehrají na palubovce Pardubic! Ve čtvrtek 3. 3. od 17.30.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková