Úspěšný vstup do nadstavby

1. kolo skupiny A2 KNBL 6.2.2019
Kingspan Královští sokoli : NH Ostrava 93:82 (26:25, 46:41, 67:64)

K prvnímu utkání v nadstavbové skupině A2 přijela Ostrava v obměněném složení proti nedávnému střetnutí v základní části. Nastoupil Petr Bohačík a Brandon Boggs. A především Petr Bohačík byl od začátku vidět. První čtvrtina byla "přetahovanou", přesto jsme dokázali odskočit na rozdíl 6 bodů, cca 2,5 minuty před koncem (24:18). Po prostřídání základní pětky (Sedmák, Lošonský, Canda, Marquardt, Stamenkovič) se srdnatě bojující hráči z lavičky neprosazovali tak výrazně a náskok se rozplynul, když vítězství v prvním dějství uhájil Pavol Lošonský proměněným trestným hodem- 26:25. Stále s většinou první pětky na lavičce se nám nedařilo efektivně bránit soupeře a tak si ostravští vypracovali v polovině druhé části osmibodový náskok - 29:37. Pak ale odpočatá základní sestava vlítla na hřiště a podařilo se jim náskok eliminovat a opět převzít vedení v utkání. Do poločasu tak hráči Královských sokolů odcházeli za stavu 46:41.

Vyrovnaná třetí čtvrtina rozhodující obrat nepřinesla (67:64), pozitivem bylo ale stálé vedení, byt jen nejtěsnějším rozdílem 67:64. Podobný průběh měla i závěrečná čtvrtina. Ostravu jsme do vedení nepustili a v samotné koncovce navýšili vedení na konečný stav 93:82.

Skvělé představení a dokonalou souhru předvedla především trojice Peter Sedmák, Pavol Lošonský a Pedja Stamenkovič. Pedja zaznamenal, v naší lize spíše ojedinělý, triple-double za 16 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí. Navíc přidal ještě 2 bloky. Po vzoru NHL - 1. hvězda zápasu. "Hubenější" statistiky předchozích utkání napravili také Bryce Canda a Ondřej Peterka (3x za 3 body).

Nejlepším střelcem NH Ostrava byl Justus Alleyn se 20 body (3x za 3b), ale tahounem týmu byl již výše zmiňovaný Petr Bohačík. Zaznamenal double-double za 19 bodů a 15 doskoků (Ostrava celkem 33 doskoků). Milan Stanojevič přidal 16 bodů (3x za 3b) a Brandon Boggs rovněž 16.

Velké díky patří fanouškům Královských sokolů, kteří vytvořili výbornou atmosféru utkání. Po úspěšném vstupu do nadstavby KNBL nás čeká příští týden domácí utkání s celkem USK Praha a vaši podporu v hledišti budeme opět potřebovat.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Peter Sedmák 22 (1x za 3b) + 7 doskoků, Pavol Lošonský 17 bodů + 7 doskoků, Pedja Stamenkovič 16 bodů + 10 doskoků + 10 asistencí, 2 bloky. Bryce Canda 14 b, 5 doskoků (1x za 3b), Ondřej Peterka 10 b (3x za 3b), Charles Marquardt 7 (1x za 3b), Tomáš Hampl 4, Petr Andres 3 (trojka). Jan Mráz a Dominik Štěpán do utkání nezasáhli.

Trojky v utkání 7:10, doskoky celkem 33:33, asistence 24:18, ztráty míčů 9:16.