U19 zahájili sezonu vítězně

105:60 a 66:52 – to jsou první výsledky utkání s BK Vlci Žďár a BC Vysočina, které znamenají úspěšný vstup týmu U19 do sezóny.

První utkání s BK Vlci Žďár jsme kontrolovali od počátku. Využívali jsme zejména výškové převahy, která nám umožňovala zakončení z podkošové vzdálenosti, ale i střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti byla úspěšná, takže soupeř nemohl zatáhnout obranu a zkomplikovat nám pronikání pod koš. V polovině utkání jsme vedli o 14 bodů, což nebyl rozdíl, který by nám zajišťoval klid do konce utkání, přesto přinesl uklidnění. Druhá polovina 3. čtvrtiny nám vyšla náramně. Šňůrou 20:0 jsme utkání definitivně rozhodli. Body padaly jak ze střel, tak z rychlých protiútoků. V poslední čtvrtině jsme utkání dohrávali chvílemi v exhibičním rytmu a skóre navýšili na konečný rozdíl 45 bodů.

Druhé utkání s BC Vysočina tak jednoznačný průběh nemělo. Zejména se nám proti předchozímu utkání přestala dařit střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. Přesto se nám podařilo v první čtvrtině získat šestibodový náskok. V druhé čtvrtině pokračovalo naše trápení, ale ani soupeř nepředváděl střelecké umění, takže bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti. V poločase byl rozdíl dvou bodů a vše bylo otevřené. Ve třetí čtvrtině jsme náskok zvýšili na 5 bodů, ale už jsme protrhli střeleckou smůlu, zejména díky sedmibodové šňůře Honzy Hanzlíka, který za vyrovnaného stavu 35:35 svojí trojkou a dvěma zdařilými nájezdy našemu týmu získal zpět vedení. Soupeř sice vzápětí snížil, ale následná trojka Míry Markova získala náskok zpět. Získané sebevědomí se projevilo ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme náskok navýšili na více než 10 bodů. To donutilo soupeře více riskovat, ale jeho střely z dálky nenašly svůj cíl. Díky obranným doskokům a následným proměněným šancím jsme navýšili náskok na konečných 14 bodů.

Pozitivní je, že se o víkendu bodově prosadili všichni hráči, když se přestalo dařit jednomu, zastoupil ho druhý. I přes určité zmatky, které lze přičíst začátku sezóny, je rozhodně na čem stavět a lze očekávat postupné zlepšování. Za čtrnáct dní nás čeká výjezd na jih republiky, věřím, že se i tam porveme o vítězství. Držte nám palce.