U19 stále bez výhry

Na našich hráčích U19 stál o víkendu těžký úkol v podobě zápasů v Brně a Pardubicích. Tým, složený zejména z mladých hráčů ročníku 2005, trápila marodka, a tak zbytek týmu musel ukázat statečnost a nebojácnost. Na první utkání na brněnské palubovce, které se hrálo až ve večerních hodinách, vyrazil tým osmi hráčů ve složení Kuťák, Randa, Kořínek, Beran, Ryba, Zadražil, Markov a Slawisch a i když prohrál o 44 bodů, nepředvedl vůbec špatný výkon. V neděli do Pardubic nemohl odjet Ryba a nahradili ho O. Beran a H. Zapadlo. Trochu týmu sice pomohl jeden hráč navíc do rotace, ovšem Tesla naše hráče přehrála jasným rozdílem.

 

Basket Brno B 114:70 Královští sokoli

"I přesto, že tomu skóre moc neodpovídá, jsme hráli dobře a nebojácně. Do zápasu jsme vstoupili ve vysokém tempu, Brno s tím mělo problémy, a tak jsme to chtěli co nejdéle udržet. Bohužel samozřejmě v osmi hráčích to bylo velmi těžké, první čtvrtinu jsme sice vyhráli 27:22, ale dál už se Brno tak nenápadně dostalo do vedení a skóre navyšovalo a navyšovalo. My jsme se snažili moc nekoukat na tabuli na skóre a hrát furt na 100% a myslím si, že se to nějaké pasáže dařilo. Samozřejmě máme veliké mezery v obraně, dostali jsme skoro každý zápas přes 100 bodů, to je moc, ale souvisí to i s tím, že máme skoro celý tým složený z hráčů U17 a ten basket pro ně je mnohem rychlejší a seznamují se s ním. Každopádně ale doufám, že jsme Brnu ukázali, že i my umíme hrát basket, dát hodně bodů, a vytvořit si respekt."

 

Tesla Pardubice 114:70 Královští sokoli

"V nedělním zápase v Pardubicích už to bylo mnohem těžší, přijeli jsme z Brna o půlnoci, takže únava byla velmi znát. Sice nás bylo o jednoho víc, ale i tak jsme běhali velmi ztuha, v útoku se nám nedařilo tak jak v Brně a o obraně ani nemluvím. Nebojím se říct, že Pardubice hráli na půl plynu a byl to pro ně jen trénink, protože nás na hřišti přehrávali úplně ve všem a my s tím nedokázali nic dělat. V té obraně nejsme vůbec sehraní, dostáváme jednoduché koše a tomu musíme v příštích zápasech zamezit co nejvíc."

 

Autor: Jan Zadražil