U19 slaví první výhru, U15 a U13 stoprocentní

Do dalších zápasů ve svých soutěžích nastoupila naše družstva U19, U15 a U13 a nevedela si vůbec špatně. V sobotním velmi vyrovnaném utkání dokázali starší žáci přetlačit v prodloužení Poděbrady a odnáší si výhru o 8 bodů. Ihned po nich slavili první výhru v sezóně junoři v celostátní lize, když porazili Pelhřimov B, ovšem v něděli nestačili na vyšší Jihlavu. Výhry v obou zápasech však slaví starší minižáci, kteří si odváží dvě výhry ze Svitav.

U13 Oblastní přebor

Basketbal TJ Svitavy 29:50 Královští Sokoli

Basketbal TJ Svitavy 57:64 Královští Sokoli

V neděli v 7 hodin ráno tým U13 vyrazil na dvě venkovní utkání do Svitav. Zápasy odehrál ve spicifické tělocvičně na ZŠ Na Felberce. Není zde ani měření času (24s), ani tabule pro počítání bodů. Pro kluky to tak byl o to zajímavější zápas, když vlastně nevěděli, jak si stojí. Tým byl motivován trenérem Ondrou Peterkou, aby mu udělal radost svými výhrami, kvůli jeho skleslé náladě ze sobotního prohraného derby áčka s Pardubicemi.

Do zápasu jsme vstoupili trošku nervózně, asi díky nedělnímu ránu. Nejvíce nás trápilo proměňování střel z pod koše a chycení přihrávek. Avšak díky dobré obraně dal soupeř do poločasu pouze 11 bodů, vybudovali jsme si tak náskok 12 bodů. V druhé půli utkání se již sokolíci zahřáli do provozní teploty a zlepšili své výkony. Došli si tak k pohodlnému vítězství 29:50.

V druhém zápase jsme si rychle vybudovali náskok deseti bodů, což nás možná trochu ukolébalo. Soupeři padaly střely z dálky a sokolíci začali být nervózní o výsledek, který neviděli na tabuli. Začali tak chybovat a zahazovat střelecké šance. Utkání bylo najednou vyrovnané. Nakonec se však tým semkl a bojoval. Nastartoval se také šťastnou trojkou Matesona o desku. Zápas jsme ukončili pěknou kombinací hoď a běž na ose Adam - Mateson - Adam. Královští sokolíci vyhráli i druhé utkání 57:64.

Oceňuji bojovnost, kterou kluci po své velké nervozitě v druhém utkání předvedli. V obou zápasech byly k vidění pěkné akce a kombinace. Také se dařilo zahrát hoď a běž. Stejně jako lepší a lepší přihrávky

Body: 1. zápas: Nový 10 bodů, Kněžour 9 bodů, Topolančin 5 bodů, Púdelka 4 body, Zima 4 body, Vondrák 4 body, Andrlík 4 body, Prokeš 4 body, Polák 4 body, Zavázal 2 body, Bílek 0 bodů

2. zápas:  Kněžour 15 bodů (1x za 3b), Nový 13 bodů (1x za 3b), Prokeš 8 bodů, Púdelka 6 bodů, Bílek 4 body, Vondrák 4 body, Polák 4 body, Zavázal 3 body, Zíma 2 body, Topolančin 2 body, Andrlík 2 body

Ondřej Peterka - trenér

U15 Žákovská liga

Královští Sokoli 67 : 59 p.p. Basket Poděbrady

Drama se šťastným koncem!

O třetím říjnovém víkendu nás čekalo další ligové kolo, tentokrát v sobotu na domácí palubovce v Třebši. Původně jsme měli hrát i v neděli, ale soupeř z Nymburku utkání pro nemoc odložil.
Tým z Poděbrad v minulém kole zle potrápil favorita BK Pardubice (prohra o 6 bodů) a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání. To se nakonec naplnilo více než vrchovatě. Od začátku na nás byla vidět zbytečná nervozita, čehož soupeř dokázal plně využít. Hned ve 2. minutě se ujal vedení 5:0 a v tom se držel až na 2 výjimky v celé normální hrací době. Ve 13. minutě Poděbrady odskočily do nejvyššího vedení a to 24:15. V té době se nám nedařilo nic. Naše zakončení bylo překombinované, nedávali jsme koše ani z jasných pozic, vršili jsme jednu ztrátu za druhou, nedávali šestky (za první poločas 13 nedaných) a fyzicky méně vybavený soupeř nás jasně předčil na doskoku pod oběma koši. I přesto bylo na našich klucích vidět, že chtějí s osudem utkání něco udělat a tak jsme začali soupeře pomalu dotahovat. V poločase už to bylo přijatelné manko 5 bodů (27:32). Třetí kvarta se nám na naše poměry hodně povedla, když soupeř dal za 10 minut této části pouze jeden koš z pole a ve hře ho udržely 3 úspěšné tříbodové pokusy. Ve 25. minutě jsme se tak dostali poprvé v zápase do vedení 39:37. Pak si ovšem kvůli křečím musel odpočinout Adam Kněžour a náš nápor se tím zastavil a hra opět vyrovnala (43:43 po třetí části). V poslední čtvrtce nám soupeř nejprve zase mírně odskočil (43:47) a vedení jsme si vzali zpět (teprve podruhé v utkání) až ve 38. minutě (52:50). Pak se skóre ještě párkrát přelilo na obě strany, ale ani jeden tým si nedokázal vítězství po 40 minutách urvat (56:56). Na řadu tak přišlo 5ti minutové prodloužení, ve kterém jsme naštěstí jasně dominovali (11:3), když soupeř dal jediné svoje 3 body až se závěrečným klaksonem. Pochvalu tentokrát zaslouží za bojovnost Robin Petr, který se bohužel ve 3. části zranil. Bodově nás opět táhli Adam K. s Matesem (ten dal v prodloužení 7 bodů z 11). Zvláštní pochvalu pak zaslouží Tadeáš za nezměrnou bojovnost a vůli vyhrát, kterou prokázal na konci normální hrací doby, když to „vzal na sebe“ a dal 6 z posledních 9 našich bodů.

Sestava a body Sokolů v obou utkáních:
Jacko 22, Kněžour 19, Janoušek 11, Petr 6, Ságner 4, Vecheta 3, Bis 2, Deutsch 0, Novák 0 a Nešpor 0.

Honza Vyroubal - trenér

U19 Celostátní liga

Královští Sokoli 70:54 BK Sojky Pelhřimov B

Královští Sokoli 48:61 BC Vysočina

"Do sobotního zápasu jsme určitě nastupovali s pocitem, že můžeme jen překvapit. Skvělé bylo, že se do týmu zapojili i dva noví kluci z Vysokého Mýta a na rotaci a zkušenosti to bylo určitě znát. I když bylo vidět, že Pelhřimov přijel v oslabené serstavě, měl svoji kvalitu, hlavně na doskoku, s tím jsme měli problém. Do zápasu jsme ale vstoupili dobře, s energií a chutí vyhrát. V první čtvrtině se nám podařily nějaké rychlé protiútoky, ze kterých jsme skórovali. Dařil se nám také pick and roll, který pelhřimov moc neuměl řešit. Po první čtvrtině jsme měli náskok pěti bodů, který jsme ještě do poločasu navýšili na jedenáct. V druhém poločase jsme o hodně zlepšili obranu a jim to dělalo problémy. I přes malý výkyvv na konci čtvrté čtvrtiny jsme si dokázali náskok pohlídat a zvýtězit rozdílem šestnácti bodů."

" V neděli jsme se přesunuli na nábřeží, kde nás čekala BC Vysočina. My jsme vědeli, že i oni jsou tým k poražení a tak jsme se jim snažili nedat nic zadarmo. Začátek zápasu jsme trochu zaspali ale dokázali jsme se vrátit dvěma trojkama po sobě. Od té doby jsme se drželi v remíze až vlastně do čtvrté čtvrtiny. Měli jsme už od začátku obrovský problém s doskoky, málo jsme se rvali a k tomu byli většina o hlavu větší takže jim to kolikrát spadlo přímo do rukou. Dalším faktorem bylo, že se od poločasu postavili do zónové obrany a my jsme se nemohli prakticky dostat ke koši, protože tam nás vždycky zavřeli a nebyla možnost najet. Tak nám moc nezbývalo nic jiného, než to obstřelovat z trojky. Něco nám tam spadlo, ale samozřejmě tím se nám to nepodařilo obrátit do vítězného konce. Rozhodli vlastně až v poslední čtvtině, kdy jsem je nechali dávat jednoduché i složité koše z podkoše. Náš výkon nehodnotím špatně, nicméně tam bylo moc zbytečných ztrát, které té prohře pomohly."

Body v obou utkání: Bubeníček 39, Zadražil 26, Markov 18, Zapadlo 11, Slawisch 11, Ryba 3, Kořínek, Beran, Sádovský, Candrák, Kuťák po 2