U19 dokázali z prvních tří zápasů urvat jen jeden

26. a 27. září náš juniorský tým královských sokolů odjel na svoje první zápasy do Jihlavy a Holic. Tým uvítal nové posily, nováčky byli Ondra Týfa, Adam Štěpánský, Štěpán Vlček, Filip Suchomel či Štěpán Markov, mladší bratr Míry a všichni se do týmu dobře zapojili. Jediný Ondra Týfa se z organizačních důvodů ještě nemohl zapojit do prvních dvou zápasů a jeho body nám určitě chyběly.

V prvním zápase s Jihlavou nám utekl začátek, nicméně ve druhé čtvrtině se střelecky probudil zejména Filip Suchomel a svými třemi trojkami po sobě dokázal náš tým přiblížit Jihlavě. Ve třetí čtvrtině jsme začali dravě a skóre dokázali otočit. Až do poslední minuty jsme mírně vedli, ale hra byla velmi vyrovnaná. V závěru jsme však dokázali ustát tlak domácích a zvítězit 68:66.

V neděli nás čekal mladý Holický tým, ten na nás použil jednoduchou zbraň a to rychlost. Náš útok byl pomalý a rychlé Holice nás dokázali přeběhat. V podstatě celý zápas jsme dotahovali, i když poločas byl jen o čtyři body a v tuto chvíli jsme ještě cítili šanci na obrat. Vstup do druhého poločasu ale také nebyl dobrý a Holice, s výborným domácím publikem, začali svůj náskok stále zvyšovat až na konečných 73:56.

Za dalších čtrnáct dní nám odložili zápas s Jižními Supi kvůli koronaviru, ale v neděli se na Vyšehradě ještě hrálo. První poločas byl ještě jakž takž vyrovnaný, i když Vyšehrad byl v mírném vedení. Nám celý zápas vázl útok a Vyšehrad v druhém poločase, i přes malou rotaci, dokázal náskok navyšovat a to zejména díky dvanácti proměněným trojkám za zápas, oproti naším třem. Královští sokoli tak podlehli Vyšehradu 58:70.

BC Vysočina 66:68 Královští sokoli

BVK Holice 73:56 Královští sokoli

Sokol Vyšehrad 70:58 Královští sokoli