U15 – Zlepšené výkony a cenná vítězství

Královští sokoli – BK Brandýs nad Labem 53:40

V sobotu vyrazilo družstvo U15 ke dvěma utkáním k tabulkovému soupeři z Brandýsa nad Labem. Obě utkání měla vysoké tempo a dopadla skvěle pro naše mladé hráče! Důvodem byla i možná přítomnost hráče KNBL Petra Andrese, který působí u týmu U14 a U15 jako asistent a kondiční trenér.

První utkání začali lépe domácí v 5. Minutě první čtvrtiny vedli 9:2, ale zbytek čtvrtiny patřil sokolům. Tvrdou obranou po celém hřišti korigovali stav, v první čtvrtině na nerozhodných 11:11! Druhá čtvrtina byla v režii našeho družstva! Skvělou obranou a vnucením naší hry soupeři jsme získali 8mi bodové vedení do druhého poločasu. Toto vedení se nám i po prostřídání všech hráčů na lavičce sokolů podařilo navýšit na konečných 13 bodů!

Body: Čadek 11, Randa 9, Pokorný 8, Bubeníček 8, Kukla 6, Prokop 4, Kakrda 3, Vitvar 2, Sobotka 2, Kořinek, Markov a Beran 0

Královští sokoli – BK Brandýs nad Labem 51:33

Druhé utkání začali znovu lépe domácí! Naše družstvo jakoby spokojené s výsledkem v prvním utkání prohrálo čtvrtinu 7:6. Po krátké přestávce nastalo peklo pro domácí tým! Znovu skvělá druhá čtvrtina (22:7), sokolů znamenala poločasové vedení 28:14! Nebylo, ale vyhráno boj přetrvával i nadále, ale hostující tým si náskok udržoval a postupným střídáním udržoval vysoké tempo! Rozdíl se znovu i v široké rotaci podařilo navýšit na 18 bodů! Sokoli vezou z palubovky Brandýsu nad Labem dvě cenná vítězství!!!

Body: Randa 13, Čadek 8, Kakrda 8, Vitvar 6, Bubeníček 4, Kukla 4, Prokop 4, Sobotka 2, Markov 2, Kořínek a Beran 0. Lukáš Pokorný ze zdravotních důvodů do druhého utkání nezasáhl.

Vyjádření hlavního trenéra Jana Beránka: „Dnes se nám zde zkrátka dařilo, kluci předvedli skvělý týmový výkon. Chtěl bych jim moc poděkovat za jejich bojovnost a nasazení do utkání! Doufám, že v odvedené práci budeme stále pokračovat! Velká pochvala patří i hráčům U14, kteří proti o rok starším borcům podávají čím dál lepší výkony! Je vidět velké zlepšení, ale stále je na čem pracovat!“