U15 – Hradec vs. Pardubice 1:1

Královští Sokoli – SŠB Pardubice 77:41
Královští Sokoli – BK Pardubice 59:83

Po téměř roční pauze (přesně po 11 měsících), způsobené pandemií Coronaviru, bez soutěžního utkání jsme nastoupili k prvnímu zápasu v ligové soutěži U15. V sobotu nás v třebešské hale čekal papírově slabší tým z pardubického dua soupeřů, a sice tým SŠB Pardubice. Do utkání jsme vstoupili poměrně koncentrovaně a po 5 minutách se ujali vedení 10:4. Do konce první části jsme soupeři odskočili na 23:9. Druhá kvarta pak byla z našeho pohledu nejpovedenější, když jsme jí opanovali v poměru 25:6. V poločase z toho tak bylo výrazné vedení pro náš celek v poměru 48:15. Druhý poločas už z naší strany příliš povedený nebyl, když kluci zjevně polevili z nasazeného tempa, čehož soupeř maximálně využil a dokázal s námi držet ve skóre krok (druhý poločas skončil naší těsnou výhrou 29:26). I přesto z toho byla celkem pohodlná první ligová výhra v sezóně o 36 bodů.

K nedělnímu soupeři jsme měli respekt, neboť tým BK Pardubice jsme za 4 roky ještě neporazili. Kluci ovšem nastoupili k zápasu v hale na Eliščině nábřeží naprosto nebojácně a favorizovanému soupeři začali hned od začátku zle zatápět. Hned po dvou minutách si muselo vzít trenérské duo soupeře timeout, který ovšem pardubickým klukům moc nepomohl a tak jsme první čtvrtku opanovali v poměru 24:15. I do druhé kvarty jsme vstoupili velice dobře a ve 12. minutě vedli 10 bodovým rozdílem 27:17. Pak se začala karta pomalu obracet. Nám začali docházet síly (menší rotace hráčů a problém s fauly) a soupeř zpřesnil hru a hlavně se začal trefovat z dálky. I tak z toho byl velmi těsný a nadějný poločasový výsledek 34:36. Vstup do třetí části byl bohužel naprosto katastrofální. V útoku se nám přestaly dařit kombinace a kupili jsme jednu ztrátu za druhou, což soupeř nekompromisně trestal. V prvních 7 minutách této části nás tak pardubický tým smetl v poměru 27:1 a rozhodl o osudu utkání. Zbytek zápasu už pak byl opět naprosto vyrovnaný, přičemž poslední čtvrtku jsme dokázali opět vyhrát (16:15). I přes konečnou prohru o 24 bodů jsme odehráli s Pardubicemi dosud naše nejlepší vzájemné utkání a kluci se nemusí za svůj výkon vůbec stydět. Naopak jsme získali motivaci do dalšího tréninku.