U14 - vítězný vstup do ligové soutěže!

Královští Sokoli – BK Sojky Pelhřimov 62:34
Královští Sokoli – BC Vysočina 102:25

Po třech letech strávených v minižákovských kategoriích a tudíž v oblastním přeboru dospěl ročník
kluků 2007 do kategorie U14, kde se už hraje celostátní žákovská liga. Očekávání a zároveň i
nervozita tak byly před prvním zápasem veliké. Se soupeřem z Pelhřimova jsme se ještě nikdy
nesetkali, nicméně vzhledem k tomu, že se jednalo o výběr kluků z Pelhřimova a Jindřichova
Hradce, bylo jasné, že tento tým bude mít své kvality. Vstup do utkání nám vyšel na výbornou,
když hlavně v obraně jsme byli velmi pozorní a soupeře téměř k ničemu nepustili, o čemž svědčí 4
obdržené body za první čtvrtinu (20:4). Začátek druhé kvarty se nám úplně nepovedl a soupeř
snížil v 15. minutě na 27:16. Pak naštěstí následovala naše výborná pětiminutová pasáž, kterou
jsme opanovali 10:0 a tím se definitivně nasměrovali k vítězství (poločas 37:16). Třetí čtvrtka se
nesla opět ve znamení naší výborné obrany, kdy jsme soupeři dovolili stejně jako v první části jen
4 body. Poslední kvarta už z naší strany povedená nebyla a Pelhřimov tak dokázal dostat celkový
rozdíl ve skóre opět pod 30 bodů, což ovšem již nemohlo nic změnit na naší radosti z první ligové
výhry. Výborné utkání, zejména v obraně odehrál Michal Novák.
K nedělnímu soupeři jsme měli respekt, neboť v Jihlavě se vždycky hrál dobrý basketbal a navíc
Vysočina dokázala zvítězit na začátku září v poměrně dobře obsazeném přípravném turnaji
Tubanak v Kyjově o 6 týmech. Vysočina ovšem v sobotu dostala obrovský příděl v Pardubicích (o
víc než 150 bodů!!!) a tak bylo zjevné, že soupeř nebude kompletní, což se také potvrdilo. Absence
2 ze 3 klíčových hráčů byla pro Vysočinu naprosto zdrcující. Do utkání kluci ovšem zřejmě pod
dojmem znalosti výsledku z Pardubic nevstoupili příliš dobře a doslova se nadřeli na každý koš.
První část jsme sice získali v poměru 19:10, ovšem výkon byl hodně rozpačitý. Jihlavu jsme začali
výrazně přehrávat až od 13. minuty (26:13), přičemž do poločasu jsme si vybudovali výrazný
náskok 57:16. Ani v druhém poločase nebylo, co řešit, a tak jsme mohli oslavit druhou ligovou
výhru. Radost z jasného vítězství kazila pouze naprosto tristní úspěšnost při zakončování
vyložených pozic z podkoše, která se nám může se silnějším soupeřem vymstít. V útoku se po
delší době výrazněji prosadil Adam Vecheta (autor 100. bodu) a velmi dobře zahrála i naše nová
posila ze SŠB Filip Adamec. Jen tak dál!