U14 si připisují první výhru v extralize

Královští sokoli vs. Tygři Brno 48:69

Královští sokoli vs. SK Žabovřesky 70:56

Musíme přeřadit na vyšší rychlostní stupeň…

V sobotu osmého a v neděli devátého ledna nás čekaly první dva zápasy extraligy U14 skupina Východ. Přijeli oba soupeři z Brna, kteří postoupili do extraligové části a s oběma jsme odehráli plnohodnotné zápasy. Škoda, že jsme neukázali všechno, co umíme.

V sobotu nás čekal silnější brněnský soupeř Tygři Brno. Ve své skupině ani jednou neprohráli a možná proto měli naši kluci před nimi zbytečný respekt. Přitom skóre po první čtvrtině (17:17) jednoznačně ukazovalo domácím Sokolům, že respekt mít nemusí. Ve druhé jsme prohrávali o šest a s tímhle rozdílem jsme vstupovali i do začátku čtvrté čtvrtiny. Tam nám úplně vypadla střelba a konečný  výsledek 48:69 už nás mohl jen mrzet.

V neděli jsme hráli proti Brnu Žabovřeskám. Od začátku jsme měli mírnou převahu, ale poločasový rozdíl osmi bodů rozhodně nic nezajišťoval. Druhý brněnský celek ničím dalším nepřekvapil a konečný výsledek znamenal první výhru v extraligové části 70:56.

Co bylo super a co musíme zlepšit? V obou zápasech předvedl sebevědomý výkon Vojta Melša. Exceloval nejen v útoku, ale především v obraně. Velmi mile překvapil svým bojovným výkonem Petr Dytrych, který překvapoval soupeře bojovností a rychlostí. Co musíme zlepšit je hra vysokých opor, sebevědomí a dravost celého týmu. Zkrátka bychom měli už přestat jezdit na jedničku a dvojku a začít řadit vyšší rychlostní stupně. Poděkování také patří trenérce Evě, která byla tentokrát díky nemoci Hrůši, na obou zápasech sama.

Další zápasy již 22. a 23. ledna, tak přijďte, třeba budeme mít už přeřazenou tu rychlost.

Autor: Tomáš Hruška