U14 – Překvapení se nekonala

Královští sokoli vs. Jižní Supi 61:75

V sobotním utkáni jsme hostili Jižní supy. oupeř přijel s obrovskou motivací oplatit sokolům nečekanou porážku v Praze. Od začátku utkání jasně dominoval. Bohužel se naším klukům nedařilo dostat do tempa, neudělali jsme vůbec nic správně a to pro nás znamenalo 25 bodové manko v poločasové přestávce. Řekli jsme si v šatně, že nic není ztracené, ale musíme hrát svoji hru a nepřizpůsobovat se hře soupeře. To vše se nám podařilo splnit a bodové manko jsme začali mazat. Po výborné 3. Čtvrtině (25:10), svítilo na výsledkové tabuli skóre 42:52, tudíž nic nebylo ztraceno. Do 4. Čtvrtiny jsme znovu vstoupili velmi dobře, smazali jsme 10-ti bodový náskok soupeře a vyrovnat stav zápasu (54:54), bohužel však v závěru utkání došly sokolům síly a soupeř nám pomalu odskočil až na konečný bodový rozdíl 14 bodů.

Body: Slawisch 30, Bubeníček 14, Sobotka 8, Markov 3, Čadek 3, Holub 2, Říha 1, Kořínek, Prokop, Váňa, Fijala, Háp a Beran

Sokol Vyšehrad - Kálovští sokoli 21:79

K nedělnímu utkání jsme vyrazili na palubovku Sokolu Vyšehrad. Tentokrát jsme byli v roli favorita my. Cílem bylo toto potvrdit a neudělat z utkání žádné drama. Od začátku utkání jsme se chopili vedení a předváděli bojovný výkon v obraně, šanci dostali i hráči ze širší rotace. Koncentrovaný bojovný výkon znamenal pohodlné, ne však jednoduché vítězství 79:21.

Body: Slawisch 15, Holub 14, Markov 10, Čadek 10, Sobotka 9, Říha 8, Fijala 5, Prokop 4, Beran 2, Váňa 2, Kořínek a Háp 0

Vyjádření hlavního trenéra týmu Jana Beránka: „Sobotní zápas jistě mrzí, ale na druhou stranu porážky nejvíce ukazují chyby, na kterých potřebujeme zapracovat. Z nedělního zápasu mám velmi dobrý pocit, zahráli si všichni hráči a většina se i dokázala prosadit což je obrovské pozitivum. Kluci mají ale spoustu práce před sebou! Věřím, že nás ještě čekají velké věci!“